2010 Liepos 28

STT

A. Šedžiaus veiksmus svarstys Seimo komisija

veidas.lt

Galimai neteisėtą politikų poveikį teisėsaugai tirianti Seimo laikinoji komisija šaukia posėdį dėl parlamentaro, Socialdemokratų frakcijos nario Andriaus Šedžiaus veiksmų.

“Rinksimės į posėdį rugpjūtį. Reikia išsiaiškinti, kiek komisijos narių galėtų dalyvauti. Gal ir kitą savaitę”, – BNS trečiadienį sakė komisijos pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Pasak J.Sabatausko, posėdis dėl A.Šedžiaus šaukiamas gavus tokį komisijos nario, konservatorių frakcijos seniūno Jurgio Razmos prašymą.

Seimo narys A.Šedžius, Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) pradėjus tyrimą jo šeimos narių atžvilgiu, paskelbė ketinantis registruoti pataisą, jog STT būtų naikinamas.

Parlamentaras aiškino, esą tai padaryti jį paskatino prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas, kuriame ji kėlė korupcijos problemą, nors pati prezidentė, priešingai, STT sakė esant vienintele įstaiga, kurios darbu kovoje su korupcija esanti patenkinta.

Šią savaitę paaiškėjo, jog parlamentaro tėvui, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariui socialdemokratui Alvydui Šedžiui STT pateikė įtarimus ėmus didelės vertės kyšį, kad darytų įtaką 3 mln. litų vertės Šiaulių kolegijos renovavimo konkursui.

Sūnų parlamentarą, kuris pradėjus tyrimą pasiūlė naikinti STT, konservatoriai yra apskundę ir Etikos ir procedūrų komisijai.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos renovuojant Šiaulių kolegijos pastatą STT pradėjo kovo pradžioje. Buvo suimti dviejų statybų darbus vykdžiusių bendrovių vadovai, kolegijos viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, konsultantas.

STT tuomet pranešė, kad tyrimas pradėtas, turint duomenų, kad, organizuojant Šiaulių kolegijos pastato rekonstrukcijos procesą, suinteresuoti asmenys, veikdami kaip organizuota grupė, siekė neteisėtu būdu laimėti 3 mln. litų vertės statybų darbų, finansuojamų iš Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšų, užsakymą ir taip neteisėtai užvaldyti daugiau kaip 300 tūkst. litų.

Kolegijos renovacijos darbai buvo sustabdyti, jau paskelbtas naujas konkursas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...