2012 Lapkričio 10

Parduoti automobilį su mechanine pavarų dėže sudėtinga

veidas.lt


Lietuviai, visą pastarąjį dvidešimtmetį šnairavę į automobilius su automatine pavarų dėže ir burnoję, neva juos vairuoja tik “nevėkšlos”, negebantys vikriai perjunginėti pavarų svirties, persėda į “automatus”.
“Šiandien parduoti net ir naudoto automobilio su mechanine pavarų dėže praktiškai nebeįmanoma. O tie, kas moka už naują ar šiek tiek naudotą automobilį 50 tūkst. litų ar daugiau, nė nežiūri į mašinas su mechanine pavarų dėže. O, jei automobilis su mechanine pavarų dėže varomas dar ir benzinu, tokio automobilio pardavimo šansai labai suprastėja”, – pasakoja UAB “Automodus”, prekiaujančios daugiausia mažai naudotais BMW markės automobiliais vadovas Laimis Dūda.
Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad tik, jei žmogus neišgali įpirkti naujesnio automobilio su automatine pavarų dėže, susitaiko su tuo, kad teks vairuoti mašiną su mechanine pavarų dėže.
Panašias tendencijas vardijo ir UAB “Autošara”, tarpininkaujančios lietuviams, norintiems JAV įsigyti ir parsigabenti naudotą automobilį, direktorius Karolis Račkauskas bei vieno sostinės autoserviso vadovas Ričardas Žuromskas. “Automobilius su mechanine pavarų dėže dabar renkasi daugiausia jaunimas, kuris mėgsta staigius įsibėgėjimus ir greitį, tuo tarpu saugumą ir komfortą vertinantys žmonės persėda į automobilius su automatine pavarų dėže, – pastebi R.Žuromskas ir priduria: Nuostata, kad automobiliai su automatine pavarų dėže dažniau genda buvo suformuota senųjų autoservisų meistrų, kurie remontavo daugiausia “Žigulius” ir nežinojo, ką daryti sugedus vakarietiškų automobilių automatinei greičių dėžei. Dabar, kai prieš keletą metų Latvijoje buvo pradėjo veikti gamykla, kuri gamina visas reikiamas detales automatinėms greičių dėžėms, o ir autoservisų meistrai išmoko remontuoti tokius automobilius, situacija pasikeitė”.
R.Žuromsko žodžiais automatinės pavarų dėžės genda ne dažniau nei mechaninės.
Tuo tarpu L.Dūda pastebi, kad naujos kartos automobiliai su 8 lygių automatine pavarų dėže yra ne tik saugesni, o ir ekonomiškesni, suvartoja mažiau degalų nei automobiliai su standartine mechanine pavarų dėže.
Kalbinti autoekspertai taip pat atkreipė dėmesį, kad tie, kas didžiąją laiko dalį ratus suka po miestą, iš viso neturėtų dairytis į mašinas su mechanine pavarų dėže, nes važiuojant šiuo automobiliu kuro ne tik, kad nesutaupoma, o ir sudėtingiau išvengti autoįvykių, kai reikia staigiai stabdyti ar atlikti kitus manevrus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...