2012 Birželio 04

Parama atominei elektrinei – dar nepakankama

veidas.lt

Vien tokios sociologinės apklausos rezultatų skelbimas sulauks nemažai kritikos iš Vyriausybės ir kai kurių Seimo narių. Mat artėja lemiamas balsavimas Seime dėl naujos elektrinės statybos, o apklausos rezultatai liudija, kad pusė apklaustųjų atominės statybai nepritaria. Pritariančiųjų, deja, – tik penktadalis. Dar penktadalis aiškios nuomonės šiuo klausimu neturi. Bent taip paaiškėjo iš „Veido“ užsakymu tyrimų bendrovės „Prime consulting“ atliktos naujausios apklausos.
Kartu respondentų pasiteiravome, ar jie pirktų naujos atominės elektrinės akcijų, jei būtų pasiūlyta tokia galimybė. Tų, kurie tokių akcijų nepirktų, nuošimtis nenustebino, o štai tų, kurie pirktų, jis atrodo šiek tiek netikėtai, mat VAE akcijų įsigytų net 27,4 proc. apklaustųjų, o tai 9 proc. daugiau nei pasisakančiųjų už  naujos Visagino atominės elektrinės statybą kartu su japonų korporacija „Hitachi“.

Ar dabartinėmis aplinkybėmis jūs esate už naujos Visagino atominės elektrinės statybą kartu su japonų korporacija „Hitachi“? (proc.)

Ne, aš esu prieš    53,2
Taip, aš esu už    18,8
Šiuo metu turiu per mažai informacijos, kad galėčiau pareikšti kategorišką nuomonę    18,4
Aš susilaikau    9
Nesakysiu / neturiu nuomonės    0,6

Ar jūs pirktumėte naujos atominės elektrinės akcijų, jei būtų pasiūlyta tokia galimybė? (proc.)

Ne    54,6
Taip    27,4
Dar nežinau    17,6
Neturiu nuomonės / nesakysiu    0,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2012 m. gegužės 14–16 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...