2010 Birželio 11

Futbolas

PAR prasidėjo Pasaulio futbolo čempionatas

veidas.lt

Pietų Afrikos Respublikos mieste Johanesburge ketvirtadienį daugybė žmonių susirinko džiaugtis futbolu, muzika ir vienybe pirmojo Pasaulio futbolo čempionato Afrikos žemyne išvakarėse.

Šios iškilmės prasidėjo koncertu, kuriame pasirodė tarptautinės žvaigždės, tokios kaip Shakira (Šakira), “Black Eyed Peas” ir Alicia Keys (Ališija Kis).

“Ši (šventė) – iš tiesų tarsi smūgis iš aikštės vidurio”, – Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) prezidentas Seppas Blatteris (Sepas Blateris) sakė dešimtims tūkstančių žmonių, susirinkusių istoriniame Orlando stadione, esančiame Johanesburgo Soveto rajone.

“Futbolas – ne vien žaidimas. Futbolas suvienija žmones”, – pridūrė jis.

Šio koncerto pradžioje kelias valandas grojo apšildantys atlikėjai, o 20 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku prasidėjo tarptautinė televizijos transliacija. Žiūrovai mojavo vėliavomis, mušė būgnus ir šoko afrikietiškus šokius.

Muzikos veteranas trimitininkas Hugh Masekela (Hju Masekela) atliko savo kompoziciją “Grazin’ in the Grass”, iškopusia į hitų viršūnes 1968 metais. Prie jo prisidėjo nauja PAR muzikos žvaigždė Lira, kuri atliko hitu tapusią mirusios atlikėjos Miriam Makebos dainą “Pata Pata”.

Vėliau pasirodė “Black Eyed Peas”, atlikę kelias populiarias savo dainas. Ši grupė perleido sceną neregių dainininkų Amadou (Amadu) ir Mariam duetui iš Malio.

Shakira, kurios sceniniai drabužiai buvo papuošti gyvūnų motyvais, atliko šio pasaulio futbolo čempionato himną ir šokį “Waka Waka”.

Tuo tarpu turbanus dėvintys Malio tuaregų grupės “Tinariwen” nariai koncertą papildė dykumų klajoklių melodijomis.

Žiūrovai lingavo į taktą, dainuojant A.Keys, taip pat šoko apartheido laikų protesto šokį “Toyi Toyi”, kai scenoje pasirodė Johanesburgo roko grupė BLK JKS.

Kolumbietis roko atlikėjas Juanesas (Chuanesas), vilkintis spalvingą striukę, atliko savo naujausią dainą “Yerbatero”, kurią džiaugsmingai pasveikino minia.

Baigiamuoju koncerto akcentu tapo visų atvykusių žvaigždžių kartu scenoje atliktas himnas, kuriuo tapo JAV roko grupės “Sly and the Family Stone” daina “Everyday People”, palydėta fejerverkų šou.

Entuziastingas PAR arkivyskupas Desmondas Tutu (Desmonas Tutu), vilkintis žalios ir geltonos spalvos Pietų Afrikos futbolo aistruolių aprangą, buvo pasveikintas kaip roko žvaigždė.

Ne mažiau sveikinimų sulaukė buvęs PAR prezidentas Nelsonas Mandela, daug prisidėjęs, kad pasaulio futbolo čempionatas būtų surengtas jo šalyje.

D.Tutu taip pat padėkojo aistruoliams, atvykusiems į Pietų Afrikoje vyksiantį svarbiausią futbolo pasaulio renginį.

“Sveikiname jus visus. Afrika yra žmonijos lopšys, todėl sveikiname jus sugrįžusius namo”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. cigonas cigonas rašo:

    taboras


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...