2013 Liepos 04

Pamokslai keliasi į internetą

veidas.lt


Keliasdešimt katalikų kunigų kiekvieną sekmadienį patys ar padedami parapijiečių perkelia sakytus sekmadieninius pamokslus į internetą.

Vieni savo parapijos bažnyčios puslapyje pateikia tik išspausdintą homilijos tekstą, kiti rašo asmeninius tinklaraščius ir juose pateikia dar ir pamokslo garso arba vaizdo įrašą. Kai kurie kunigai netolimoje ateityje ketina siųsti naujienlaiškius ar sukurti savo paskyras socialiniuose tinkluose, kad žmonės galėtų prenumeruoti jų pamokslus.
Štai broliams pranciškonams, įsikūrusiems Pakutuvėnuose, idėją filmuoti ir dalytis pamokslais pasiūlė parapijiečiai. “Tai buvo, regis, prieš penkerius metus, – sako Pakutuvėnų šv. Antano Paduviečio vienuolyno brolis kun. Paulius Vaineikis OFM. – Ilgainiui pastebėjome, kad žmonės, aplankę mus Pakutuvėnuose, vėl nori čia grįžti, tik ne visi turi tokių galimybių, riboja atstumas. Bet žmonėms reikia dvasinio maisto, kurio jie gavo būdami čia, todėl, negalėdami pas mus grįžti fiziškai, jie grįžta naudodamiesi naujausiomis technologijomis. Ir tai yra gerai.”
Uždegančius pamokslus, kurių kiekvieną sekmadienio vidudienį susirenka pasiklausyti pilnutėlė Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčia, sakantis kunigas Rytis Gurkšnys SJ nepamena, kada įkėlė į internetą pirmąją savo homiliją, bet šiandien jau turi nemažą sekėjų būrį, kurie, negalėdami ateiti pasiklausyti su šypsena ir didžiule energija sakomo pamokslo, laukia jo žodžio internete. “Daugiausiai mano skaitytojų – ne vilniečiai, yra visas būrys Airijoje ir Anglijoje gyvenančių, išeivių, kuriems reikia tokio kasdienio įkvėpimo, padrąsinimo. Naujosios technologijos kaip tik ir leidžia šitai padaryti – sugrįžti ir dar kartelį išklausyti palaikančio žodžio. Be to, dalis žmonių kartais neįsigilina į bažnyčioje sakomą pamokslą, todėl grįžę namo įsijungia internetą ir dar kartą, jau tyloje, apmąstydami jį skaito”, – pasakoja šios bažnyčios rektorius R.Gurkšnys.
Beje, savo pamokslus į internetą kelia ir vyresnės kartos kunigai. Štai Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius internete pateikia savo pamokslus nuo 1996 m., o Panevėžio arkivyskupas Jonas Kauneckas – nuo 2000-ųjų.
Bene aktyviausiai internete darbuojasi protestantų, evangelikų reformatų dvasininkai.
Kunigų homilijas spausdinančio interneto dienraščio “Bernardinai.lt” vyr. redaktorius Andrius Navickas pastebi, kad sekmadienio pamokslų vaizdo įrašai populiarumu varžosi su kitomis skaitomiausiomis dienos naujienomis. “Kita vertus, homilijos pateikimas internete yra didelis iššūkis patiems kunigams ir paskata palaikyti aukštą intelektinį lygį, nes kai kalbi, atrodo, protingai, o surašęs pamatai, kad kartais nėra daug išminties”, – atkreipia dėmesį A.Navickas.

LENTELĖ
Kunigų pamokslai internete
www.pakuta.lt
www.kazimiero.lt
www.eimiz.com
www.toliatas.lt
www.kapelionas.lt
www.lcn.lt/kaunas/
www.panevezys.lcn.lt
www.academiaadfontes.wordpress.com
www.vydija.lt
www.ref.lt
www.m-b.lt
www.bernardinai.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...