2011 Liepos 31

Paminėtos Medininkų žudynių 20-osios metinės

veidas.lt

BFL

Šiandien sukanka 20 metų nuo tragiškų įvykių Medininkuose, kai prie sienos su Baltarusija buvo sušaudyti septyni Lietuvos pareigūnai. Šiai skaudžiai sukakčiai paminėti po Šv. Mišių Vilniaus Arkikatedros bazilikoje, iškilmingo minėjimo prie Medininkų memorialo bei žuvusiųjų pagerbimo Antakalnio kapinėse, Lietuvos Respublikos Seime rinkosi žuvusiųjų pareigūnų artimieji.

Ta proga Seimo parodų galerijoje buvo atidaryta paroda Medininkų tragedijai atminti. Parodą atidaręs Seimo Pirmininko pavaduotojas Česlovas Stankevičius sakė, kad fotografijos mena brutalius 1991-ųjų vaizdus ir jie skirti ne žuvusiųjų artimiesiems – jiems nieko nereikia priminti, o skirti visuomenei, pasauliui, kaip įrodymas, kokiu būdu buvo naikinama besikurianti Nepriklausoma Lietuvos valstybė. “Žiūriu į tas senas išdilusias nuotraukas – kokie jauni, kokie gražūs tų vaikinų veidai. Tokie jie ir įėjo į Lietuvos istoriją, juk Didvyriai nesensta”, – susijaudinęs kalbėjo Č.Stanekvičius.

Seimo rūmuose esančioje koplytėlėje (Jono Pauliaus II auloje), kur kabo visos 1991-ųjų metų žuvusiųjų Laisvės gynėjų nuotraukos, buvo uždegtos žvakutės ir tylos minute pagerbtos Medininkų tragedijos aukos.

Vienintelis Medininkų poste budėję ir likęs gyvas Tomas Šernas malda padėkojo Dievui už globą, kai dorai auklėjami sūnūs, dukros, anūkai, tampa dorais laisvos Lietuvos piliečiais. “Padėkokime Dievui už tai, kad buvo tie septyni žmonės, už jų tėvus, kad suteikė jiems palaiminimą, kad reikiamu metu jie buvo reikiamoje vietoje”, – kalbėjo Vilniaus evangelikų reformatų parapijos klebonas T.Šernas.

Šiandien Medininkuose iškilmingoje ceremonijoje prisiekęs Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnas Evaldas Janonis (Medininkuose žuvusio Juozo Janonio sūnus) sakė, kad Medininkų tragedija be abejonės turėjo begalinės įtakos jo asmenybės formavimuisi ir profesijos pasirinkimui. Vaikinas tikisi, kad jo tarnyba bus patriotiška ir sąžininga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...