2011 Liepos 29

Medininkų žudynės – kraujuojanti Lietuvos žaizda

veidas.lt

BFL

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad artėjanti Medininkų žudynių dvidešimtmečio sukaktis atnaujina vis dar kraujuojančią Lietuvos žaizdą ir įpareigoja siekti, kad šio kruvino nusikaltimo užsakovai ir vykdytojai krūpčiotų vien išgirdę Lietuvos vardą.

“Jau po kelių dienų Lietuva pagerbs Medininkų pasienio poste žuvusių didvyrių atminimą ir nulenks prieš juos galvas. Tai – žaizda, kuri vis dar kraujuoja ir kraujuos tol, kol tikrieji nusikaltėliai liks nenubausti dėl jų įvykdyto karo nusikaltimo”, – sako I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pabrėžia, kad prieš porą savaičių įvykusi įtariamojo Sausio 13-osios byloje paleidimo istorija dar kartą liudija, jog tokių nusikaltėlių sąžinė nėra rami.

“Tik ką Lietuva patyrė dar vieną smūgį, kuris vėl atvėrė dviejų dešimtmečių senumo žaizdą. Tačiau kartu ši garbės Europos Sąjungai nedaranti istorija sustiprino ir supratimą, kad 1991 metais nusikaltimus prieš Lietuvą įvykdžiusių asmenų sąžinė nėra rami. Argi teisus žmogus bėgtų nuo teisingumo ir nesiektų, kad jam skirti įtarimai būtų panaikinti teisme? Tačiau mes matome, kad šių nusikaltimų vykdytojai vengia bet kokios akistatos su Temide ir taip patvirtina, kad jų sąžinę slegia nusikaltimai Lietuvos žmonėms”, – sako I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pabrėžia, kad Lietuva ir toliau visomis teisėtomis priemonėmis sieks, kad Sausio 13-osios ir Medininkų žudynes įvykdę asmenys nesijaustų ramūs dėl padarytų nusikaltimų žmogiškumui.

“Lietuva ir toliau dės visas teisėtas pastangas, kad Sausio 13-osios ir Medininkų nusikaltimus įvykdę asmenys nebūtų ramūs, kad jie krūpčiotų vien išgirdę Lietuvos vardą. Tikiu, kad tarptautinė bendruomenė palaikys Lietuvą ir siekį, kad šias žudynes užsakę ir įvykdę nusikaltėliai, kaip ir buvusioje Jugoslavijoje taikius žmones žudę asmenys, sulauktų teisingos bausmės”, – sako I. Degutienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...