2011 Gegužės 06

Į Lietuvą pakviestos pasaulio lyderės

veidas.lt

BFL

Į Vilniuje birželį vyksiančią konferenciją apie moterų lyderystę pakviestos aukščiausius postus įvairiose pasaulio šalyse užimančios politinės vadovės.

Pasaulio lyderes į Lietuvą kviečia prezidentė Dalia Grybauskaitė, į šį renginį yra išsiųsta apie 200 kvietimų, rašo “Lietuvos žinios”. Aukšto lygio konferencija rengiama kartu su Pasaulio moterų lyderių taryba ir jos vadove Suomijos prezidente Tarja Halonen.

Konferencijoje “Moterys – demokratijos stiprintojos: geriausioji praktika” kviečiamos dalyvauti Argentinos, Liberijos, Šveicarijos, Airijos ir Kosta Rikai prezidentėms.

Renginyje laukiamos ir įvairių kraštų vyriausybėms vadovaujančios moterys. Kvietimai išsiųsti Vokietijos kanclerei, Australijos, Bangladešo, Slovakijos, Islandijos, Suomijos, Kroatijos bei Trinidado ir Tobago premjerėms.

Atvykti į aukšto lygio renginį D. Grybauskaitė ir T. Halonen taip pat pakvietė Pasaulio moterų lyderių tarybai nepriklausančias koleges: Kirgizijos, Brazilijos ir Indijos prezidentes. Dalyvauti kviečiamos ir kai kurios buvusios valstybių vadovės.

Jau žinoma, kad renginyje dalyvaus Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton).

Užsienio reikalų ministerijos (URM) Informacijos ir viešųjų ryšių departamento Spaudos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo Mindaugo Lašo teigimu, kiek kainuos šis renginys, dar neaišku, nes nežinoma, kiek tiksliai į jį atvyks svečių. Tačiau sąmata esą bus nedidelė, nes renginys vyks prezidentūros rūmuose, o dalyvės pačios apsimokės savo kelionės išlaidas.

Pernai rugsėjį panašus renginys įvyko Niujorke.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...