2011 Gegužės 06

Pakistano protestuotojai – “Mirtis Amerikai”

veidas.lt

Scanpix

Šimtai pakistaniečių penktadienį išėjo į gatves, šlovindami tarptautinio teroristų tinklo “al Qaeda” lyderį Osamą bin Ladeną ir skanduodami “Mirtis Amerikai”, smerkdami JAV specialiųjų pajėgų Pakistane surengtą slaptą reidą, per kurį jis buvo nukautas.

Abotabado miesto centre, netoli komplekso, kuriame JAV komandosai rado ir nušovė O.bin Ladeną per gegužės 2 dieną įvykdytą operaciją, policija stengėsi suvaldyti apie tūkstantį vyrų, susirinkusių į demonstraciją turguje po penktadieninių pamaldų.

Demonstrantai degino padangas ir užblokavo pagrindinę gatvę. Žmonės skandavo : “Šalin Jungtines Valstijas!” ir “JAV teroristai!”.

Minia mojavo plakatais, kurių užrašai smerkė naktį iš sekmadienio į pirmadienį surengtą operaciją, apie kurią, kaip nurodė Vašingtonas, Pakistano lyderiai nebuvo iš anksto įspėti.

“Jeigu norite išgelbėti Pakistaną, turite sutraukyti vergovės Amerikai grandines”, – skelbė kitas plakatas.

Silpna ir susipriešinusi Pakistano civilinė vyriausybė yra labai nepopuliari 170 mln. gyventojų turinčioje šalyje, o daugelis ją laiko JAV marionete.

Prieš Ameriką nukreiptas nuotaikas Pakistane kursto jau beveik dešimt metų kaimyniniame Afganistane vykstantis karas ir JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) siunčiamų bepiločių lėktuvų atakos prieš “al Qaeda” ir Talibano vadus, veikiančius Pakistano šiaurės vakariniuose genčių regionuose.

Buvęs federalinis senatorius Hafizas Fazalas Bareachas (Hafizas Fazalas Bareačas), užimantis aukštas pareigas islamistinėje partijoje “Jamiat Ulema-e-Islam” (JUI), pareiškė, kad Vašingtonui likvidavus O.bin Ladeną, atsiras tūkstančiai panašių į jį.

“Vienas Osama tapo kankiniu, o dabar gims tūkstančiai Osamų, nes jis sukūrė judėjimą prieš antiislamiškas pajėgas, kuris yra nepriklausomas nuo asmenybių, – pabrėžė politikas.

“Amerika pirmiausiai pavertė Osamą kankiniu, vėliau išniekino jo kūną”, – pridūrė H.F.Bareachas, žadėdamas, kad “džihadas (šventasis karas) prieš Ameriką ir jos sąjungininkus tęsis”.

Tuo tarpu šiaurės vakariniame Pešavaro mieste apie 400 žmonių  dalyvavo JUI organizuotoje demonstracijoje, skanduodami “Mirtis Amerikai”, “Mirtis Pakistano valdytojams” ir “Tegyvuoja Osama”.

Musulmonų pasaulyje penktadienį vyksta tradicinės pamaldos, po kurių neretai būna organizuojamos demonstracijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...