2011 Birželio 03

Pagyrė teismus, nuteisusius opozicijos atstovus

veidas.lt

REUTERS

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka mano, kad šalies teismai kvalifikuotai teisė gruodžio 19-osios riaušių Minske organizatorius.

“Nors buvo daromas didžiulis spaudimas iš užsienio, teisėjai kvalifikuotai, griežtai laikydamiesi įstatymo, surengė masinių riaušių organizatorių teismo procesus. Kaltininkai pelnytai nubausti”, – sakė jis penktadienį per pasitarimą bendrosios jurisdikcijos teismų veiklos tobulinimo klausimais.

Anot A. Lukašenkos, “tai rodo aukštą profesinį Baltarusijos teisėjų korpuso lygį, ryžtą kovoje su pavojingomis ir neigiamomis apraiškomis”.

Baudžiamojoje byloje dėl masinių riaušių Minske kelios dešimtys opozicijos atstovų buvo pripažinti kaltais, kai kurie iš jų nuteisti įvairiomis laisvės atėmimo bausmėmis. Pavyzdžiui, buvęs kandidatas į prezidentus Nikolajus Statkevičius sugriežtinto režimo kolonijoje praleis 6 metus, Dmitrijus Usas – 5,5 metų, Andrejus Sanikovas – 5 metus. Ekskandidatui į prezidentus Vladimirui Nekliajevui paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė atidedant jos vykdymą 2 metams, o buvusiam kandidatui Vitalijui Rimaševskiui – 2 metai lygtinai su 2 metų bandomuoju laikotarpiu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...