2014 Balandžio 29

Pagrobtos ikonos sugrįžo

veidas.lt

„Senųjų ikonų paslaptys: pagrobta, grąžinta, papildyta“ – taip pavadinta kolekcininko Andrejaus Balyko ikonų kolekcijos paroda, šių metų balandžio 29 d. atidaroma Vilniuje, Radvilų rūmų muziejuje.
Parodoje, kurią sudaro 150 ikonų, bus ir dalis tų ikonų, kurias iš kolekcininko namų 2008 m. pagrobė nusikaltėliai. Tuomet persirengę policininkais jie sustabdė automobiliu namo naktį važiuojantį kolekcininko sūnų, jį sumušė, uždarė į automobilio bagažinę ir nuvežę prie namų privertė atidaryti duris.
Per apiplėšimą A.Balyko neteko beveik visos 30 metų kauptos savo kolekcijos – apie 300 VIII–XIX a. ikonų sidabriniais apkaustais. Berlyne ir Minske sulaikius pagrobtą jo kolekciją bandančius parduoti nusikaltėlius, kolekcininkas atgavo 68 ikonas.
Jis džiaugiasi, kad pagrobtos ikonos nenukentėjo, nebuvo sugadintos. Šalia jų bus eksponuojama ir nauja kolekcijos dalis – dovanotos arba aukcionuose Paryžiuje, kuriame šiuo metu ir gyvena, įsigytos ikonos.
„Tokią parodą kartu su Lietuvos dailės muziejaus direktoriumi Romualdu Budriu buvome sutarę būtinai surengti, jei tik ikonos atsiras. Dalis atsirado, tikiu, kad ir likusias atgausiu. Noriu su žmonėmis dalytis tuo nuostabiu menu. Visada tą dariau, rodžiau savo kolekciją ir pasakojau visiems, kam buvo įdomu. Aišku, brutali vagystė pribloškė žiaurumu, bet neužgesino noro dalytis savo žiniomis ir sukaupta kolekcija “, – sako į Vilnių surengti parodos sugrįžęs kolekcininkas.
Beje, šį brutalų nusikaltimą padarę asmenys – vis dar nenuteisti. Po dvejų metų sulaikymo visi devyni įtariamieji šiuo metu yra laisvėje, o byla keliauja iš vieno teismo į kitą ir pabaigos dar nematyti. “Supratau, kad ir nusikaltėliai turi visas teises”, – ironiškai apibendrina A.Balyko.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...