2010 Lapkričio 28

Tradicijos

Padėkos diena Lietuvoje neprigijo

veidas.lt

Kalakutų pirkimo bumas, kuriuo per Padėkos dieną kasmet džiūgauja Amerikos prekybininkai, Lietuvoje taip ir netapo įprastu. Ši šventė, JAV minima ketvirtąjį lapkričio ketvirtadienį, Lietuvoje neprigijo, ir šią dieną retoje šeimoje susėdama skanauti kepto kalakuto.

Užtat kalėdinis laikotarpis žada dešimtis kartų išaugsiančią prekybą paukštiena: lietuviai noriai perima užsienyje populiarią tradiciją Kalėdoms patiekti keptą žąsį, antį, kalakutą ar kitą naminį paukštį.

“Arvi kalakutų” rinkodaros specialistai pastebi, kad kalakutai  pradedami graibstyti artėjant Kalėdoms. Šiuo laikotarpiu ima didėti ir kalakutienos eksportas. Panašias tendencijas mini ir prekybininkai. MAXIMA LT įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė skaičiuoja, kad pernai per kalėdines šventes buvo nupirkta apie 900 šaldytų ir maždaug tiek pat atvėsintų žąsų, o per tris vasaros mėnesius (birželį, liepą ir rugpjūtį) parduota tik 80–90 šių šaldytų ir tiek pat – atvėsintų paukščių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aleksandras Aleksandras rašo:

    kazka supainiojot!!! As ta tradicija-paukstiena kaledu stalui-dar nuo vaikystes pamenu..Kur gi tuomet sis “peremimas”? man 50m..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...