2011 Gruodžio 14

Pacientai sulaukia daugiau gydytojų dėmesio

veidas.lt

Šį rudenį padaugėjo atvejų, kai ne privačių, o valstybinių poliklinikų šeimos gydytojai telefonu ar elektroniniu paštu informuoja savo pacientus apie jiems priklausančias nemokamas ligų prevencijos programas.

Ligonių kasų atstovų manymu, gydymo įstaigos taip daro baimindamosi prarasti dalį finansavimo už pacientų informavimo paslaugą. Patys gydytojai teigia pacientus nemokamai tikrintis aktyviau ėmę skatinti todėl, kad neišnaudota nemaža dalis šiemet prevencinėms programoms skirtų lėšų.
Vis dėlto pastarųjų metų pacientų informavimo statistika nėra tokia jau prasta. Pavyzdžiui, iš visų gydymo įstaigose prisiregistravusių moterų, kurioms priklauso pagal gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijos programą atliekami tyrimai, apie šią programą informuota 64,9 proc., arba 143,6 tūkst., pacienčių. Iš jų pasitikrino 101 tūkst., o 1,1 tūkst. iš jų diagnozuotas vėžys arba žymūs ląstelių pakitimai.
Apie prostatos vėžio programą 2009–2010 m. informuota apie 180 tūkst. vyrų, iš kurių pasitikrino 77 tūkst., o beveik 8 tūkst. jų nustatyti pavojingi pakitimai.
Pasak gydytojų, pacientai apie jiems priklausančius nemokamus tyrimus dažniausiai informuojami tuomet, kai patys su įvairiais nusiskundimais atvyksta pas šeimos gydytojus.

Nemokamos programos, apie kurias pacientus privalo informuoti šeimos gydytojai

Programa    Amžius ir lytis    Dažnumas    Tyrimai
Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijos programa    25–60 m. moterys    Vieną kartą per 3 m.    Citologinis gimdos kaklelio tyrimas (PAP testas)
Mamografinės patikros dėl krūties vėžio programa    50–69 m. moterys    Vieną kartą per 2 m.    Mamografija (radiologinis tyrimas)
Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa    50–74 m. vyrai ir moterys    Vieną kartą per 2 m.    Slapto kraujavimo testas (laboratorinis tyrimas)
Širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei prevencijos programa    40–55 m. vyrai ir moterys    Vieną kartą per metus laboratoriniai tyrimai
Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos programa    50–75 m. vyrai    Vieną kartą per 2 m. prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentracijos kraujyje tyrimas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...