2010 Gruodžio 15

Konkurencija

“Orlen Lietuvai” gresia bauda?

veidas.lt

Šį ketvirtadienį, gruodžio 16 dieną, papildomą tyrimą  dėl 2002–2004 m. tuometinės “Mažeikių naftos” (dabar – “Orlen Lietuva”) galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi atliekanti Konkurencijos taryba skelbs savo nutarimą. “Veido” žiniomis, bendrovei turėtų būti skirta nemenka bauda.

Šis nutarimas užbaigs kelerius metus besitęsiančius teisinius ginčus. Priminsime, kad 2005 m. Konkurencijos taryba, atlikusi tyrimą, ar “Mažeikių naftos” veiksmai 2002–2004 m. galėjo turėti įtakos didesnėms degalų kainoms Lietuvoje negu kitose Baltijos valstybėse, pripažino, kad bendrovė pažeidė Konkurencijos įstatymo 9 straipsnį dėl piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi. Bendrovei buvo skirta 32 mln. Lt bauda, tačiau “Mažeikių nafta” tokį nutarimą apskundė teismui. 2008 m. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas iš dalies patenkino apeliacinį skundą ir grąžino bylą Konkurencijos tarybai, nurodydamas atlikti papildomą tyrimą. 2009 m. taryba tyrimą atnaujino.

“Mes atlikome papildomą tyrimą – buvo išklausyti ir išnagrinėti tiek “Orlen Lietuvos” atstovų paaiškinimai ir argumentai, tiek tyrimą atlikusių Konkurencijos tarybos pareigūnų išvados. Konkurencijos taryba dabar įvertins visus per tyrimą nustatytus faktus bei aplinkybes ir gruodžio 16 d. paskelbs savo nutarimą”, – tvirtino Konkurencijos tarybos atstovė Palmira Kvietkauskienė.

Koncerno “Orlen Lietuva” atstovas spaudai Jacekas Janas Komaras tikino, kad bauda 2005 m. skirta nepagrįstai. “Mes nemanome, kad pažeidinėjame teisės aktus, nes mūsų kainodaros metodika žinoma jau daug metų. Be to, nors ir turime dominuojančią poziciją, nedirbame uždaroje rinkoje. Mes negalime nustatyti kainų pagal savo norus, nes turime atsižvelgti į situaciją rinkoje. O tai reiškia, kad nepiktnaudžiaujame dominuojančia padėtimi”, – teigė J.J.Komaras, atsisakęs komentuoti, kokių veiksmų bendrovė imsis, jeigu Konkurencijos taryba skirs baudą.

Beje, 2005 m. “Mažeikių nafta” į valstybės biudžetą sumokėjo 32 mln. Lt baudą, bet vėliau šias lėšas susigrąžino.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. jon snow jon snow rašo:

  Thanks for the share me fix bluetooth audio devices connections in windows 10 it article

 2. jon snow jon snow rašo:

  Nice to follow the site http://fixwindows10connections.com


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...