2010 Gruodžio 21

Verslas

“ORLEN Lietuva” kūrens … vandenį

veidas.lt

Naftos perdirbimo bendrovė “ORLEN Lietuva” viename gamybos komplekse pradėjo deginti ne dyzelinu, o vandeniu atskiestą emulsiją. Šis novatoriškas kuras Mažeikių įmonei leis sumažinti aplinkos taršą ir per dieną sutaupyti beveik 8000 Lt.

“ORLEN Lietuva” technologai, ieškodami ekologiškesnės ir pigesnės alternatyvos naftos perdirbimo procese reikalingam kurui, sukūrė naują emulsiją, kurioje su sunkiuoju visbrekingo likučiu* vietoje dyzelino maišoma apie 10 proc. vandens. Bandymai LK-2 komplekse įrodė, kad ši emulsija tinkama deginti krosnyse.

“Vanduo leidžia kurą degiklio fakele išpurkšti žymiai geriau ir tolygiau. Dėl didesnio degumo taip pat mažėja azoto oksidų emisija ir kietųjų dalelių kiekis dūmuose. Tai – geras, ekologiniu požiūriu palankesnis, draugiškesnis aplinkai produktas,” – teigia bendrovės gamybos direktorius Viktoras Vasilavičiaus. Jis pažymėjo, kad naudodama naują emulsuotą kurą, gamykla per dieną sutaupo beveik 8000 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...