2011 Birželio 01

Organizacijos “Gelbėkit vaikus” suvažiavimas

veidas.lt

BFL

Trečiadienį, minint Tarptautinę Vaikų gynimo dieną, Seimo rūmuose Vilniuje vyks 20-metį švenčiančios visuomeninės organizacijos “Gelbėkit vaikus” suvažiavimas.

Jubiliejaus proga pirmą kartą į Lietuvą atvyksta tarptautinės organizacijos “Save the Children” (“Gelbėkit vaikus”) generalinė direktorė Jasmine Whitbread (Džasmina Vitbred), pranešė organizatoriai.

“Per dvidešimt veiklos Lietuvoje metų mūsų organizacijos darbų kertiniu aspektu buvo ir yra vaikas bei jo gerovė. Per visus šiuos metus savo šaliai ir jos žmonėms siūlėme idėjas ir diegėme, ugdėme pamatinius principus, susijusius su pagrindinėmis Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijoje išdėstytomis Vaiko teisėmis: teise į gyvybę, švietimą ir ugdymą, nuomonę, visavertį gyvenimą ir saugią vaikystę”, – teigia visuomeninės organizacijos generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė.

Organizacija “Gelbėkit vaikus” teigia savo veiklą orientuojanti į smurto prieš vaikus ir vaikų išnaudojimą mažinimą, vaikų socialinio apleistumą ir institualizacijos mažinimą, švietimą vaiko teisių klausimais.

Pernai organizacija pirmą kartą prisidėjo prie kitų tarptautinės organizacijos šalių-narių iniciatyvos. Lietuvos žmonės pakviesti aukoti nuo stichinės nelaimės nukentėjusiems Haičio vaikams. Iš viso surinkta 530 tūkst. litų.

R. Dičpetrienės teigimu, organizacija per 2010 metus vienokią ar kitokią pagalbą suteikė 37 tūkst. 238 Lietuvos vaikams ir 13 tūkst. 323 suaugusiems.

“Aš tikiu, kad kartu mes visi galime padėti kas trečiam Lietuvos vaikui, kuriam vis dar reikia vienokios ar kitokios pagalbos”, – teigė ji.

Šiandien “Gelbėkit vaikus” Lietuvoje yra įkūrusi 21 struktūrinį padalinį 20-yje šalies miestų ir rajonų, kuruoja 30 vaikų dienos centrų, organizacijos pagalba 18-oje miestų mokyklų dirba 117 vaikų grupių prieš smurtą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...