2010 Rugpjūčio 30

Seimas

Opozicija žada vienytis

veidas.lt

Šią savaitę opozicinės partijos ketina pradėti derybas dėl susivienijimo. Preliminariuose pokalbiuose daugelis opozicinėmis save laikančių frakcijų tam pritaria. “Ir ligi šiol mūsų veiksmai buvo koordinuojami, rengdavome bendrus pasitarimus su visomis opozicinėmis partijomis. Tačiau formalumus taip pat reikia sutvarkyti”, – aiškina dabartinis Seimo opozicijos lyderis Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Ar bus pasirašyta bendra sutartis ir koks bus jos turinys, paaiškės tik po derybų su socialdemokratais ir krikščionimis, kurie dabar oficialiais susitarimais su kitomis opozicinėmis frakcijomis nėra susaistyti. Pareiškimą dėl bendro darbo tėra pasirašiusios Darbo partija, “Tvarka ir teisingumas” ir Valstiečių liaudininkų sąjunga. Tačiau su pastarąja, neslepia opozicijos lyderis, taip pat reikėtų išsiaiškinti santykius, nes ši frakcija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su valdančiąja koalicija.

“Padėtis turi būti išspręsta didesnio aiškumo pusėn. Norime turėti tokią opoziciją, kuri būtų aiški ir neturėtų įsipareigojimų valdantiesiems. Todėl klausiame valstiečių liaudininkų, kaip jie įsivaizduoja darbą ateityje”, – pasakojo V.Gapšys.

Beje, pagal susitarimą opozicijos lyderis keičiasi rotacijos būdu kiekvieną sesiją, bet šįsyk darbietis V.Gapšys liks opozicijos lyderiu, kol baigsis derybos.

Opozicija perimti valdžią iš valdančiųjų, pasak V.Gapšio, veržtųsi tik tuo atveju, jei surinktų 75 narius, kad sugebėtų priimti reikiamus teisės aktus. Šiuo metu valdančioji koalicija vienija 70 narių iš 141 parlamentaro.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...