2011 Kovo 03

Politika

Opozicija tarsis, ar interpeliuoti premjerą, ar reikšti nepasitikėjimą Vyriausybe

veidas.lt

Seimo opozicija yra parengusi du dokumentus, kuriais būtų patikrintas pasitikėjimas Ministrų kabinetu Seime – interpeliacijos premjerui Andriui Kubiliui ir nepasitikėjimo Vyriausybe projektus.

Jų svarstymo procedūros parlamente beveik identiškos, tik vienu atveju į parlamentarų klausimus turėtų atsakyti vienas premjeras, raštu, kitu – žodžiu visi Vyriausybės nariai, o balsavimas lemtų, ar išsilaikytų Vyriausybė.

Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas Algirdas Butkevičius sakė, kad kitą savaitę opozicinės frakcijos tarsis, po kuriuo dokumentu rinkti parlamentarų parašus.

Norint oficialiai registruoti bet kurį dokumentą būtina surinkti ne mažiau kaip 29 Seimo narių parašus.

“Socialdemokratų frakcija yra parengusi interpeliaciją visai Vyriausybei, o V.Žiemelio frakcija yra paruošusi ministrui pirmininkui atskirą (interpeliaciją – BNS). Mes sutarėme, kad kitą savaitę susitiks opozicinių frakcijų vadovai, ir mes tarsimės, kuriam variantui reikėtų pritarti”, – ketvirtadienį žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Jis pats sakė manantis, kad reikėtų registruoti nutarimo, kuriame reiškiamas tiesioginis nepasitikėjimas Vyriausybe, projektą. “Mano manymu, geriausiai būtų, jeigu teiktumėme visai Vyriausybei, to nori ir ministras pirmininkas”, – tvirtino Socialdemokratų partijos pirmininkas.

Seimo statutas numato, kad penktadalis Seimo narių gali pateikti interpeliaciją premjerui, reikalaudami paaiškinti priimtų sprendimų motyvus, taip pat – motyvuoto nutarimo, kuriame reiškiamas tiesioginis nepasitikėjimas Vyriausybe, projektą. Šis svarstomas tokia pačia tvarka, kaip interpeliacija ministrui pirmininkui, tik nesudaroma redakcinė komisija.

Nutarimas dėl tiesioginio nepasitikėjimo Vyriausybe gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, taip pat kaip ir nutarimas, kuriuo po interpeliacijos pareiškiamas nepasitikėjimas premjeru. Abiem atvejais priėmus tokį nutarimą Ministrų kabinetas privalo trauktis.

Vidmanto Žiemelio vadovaujama opozicinė Krikščionių partijos frakcija pranešė parašus po interpeliacijos A.Kubiliui tekstu pradėjusi rinkti pranešė vasario pabaigoje.

Vyriausybės vadovas jos tekste kaltinamas “savo neatsakingais veiksmais keliantis pavojų visuomenės socialiniam saugumui ir darantis žalą valstybei”. Anot interpeliacijos autorių, valdančiųjų “naktinė mokesčių reforma” ir kiti sprendimai įstūmė šalį į gilią ekonominę bei finansinę krizę.

Interpeliacijoje premjerui metami kaltinimai dėl valstybės skolų, emigracijos, nedarbo ir kontrabandos srautų.

Kovo 10 dieną prasidėsiančioje Seimo pavasario sesijoje parlamentarų jau laukia registruota interpeliacija energetikos ministrui Arvydui Sekmokui, parengta – aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...