2010 Balandžio 20

Vyriausybės ataskaita

Krikščionių partijos frakcija nepritaria A. Kubiliaus ataskaitai

veidas.lt

Šiandien Krikščionių partijos frakcija apsvarstė Andriaus Kubiliaus pateiktą Vyriausybės ataskaitą ir nusprendė jai nepritarti.

Anot frakcijos pranešimo, A. Kubilius Vyriausybė nepateisinamai sukėlė mokesčius ir paniką rinkoje, sužlugdė vidaus ūkį. “Dėl valdančiųjų kaltės Lietuva įstumta į gilią recesiją, kuri yra penkeriopai didesnė, nei ES ir dešimteriopai – nei per Rusijos finansų krizę. Vyriausybės vadovui tenka politinė atsakomybė už per trumpą laiką padarytą valstybei didžiulę žalą: trečdaliu prarastas šalies iždo įplaukas ir staigų valstybės praskolinimą, katastrofiškai išaugusią bedarbių armiją ir daugeliui gyventojų nusmukdytas pajamas, taip pat sujauktą valstybės valdymą ir neatsakingą teisėsaugos institucijų griovimą abejotinais politiniais tikslais”, – rašoma frakcijos pranešime.

“A. Kubiliaus Vyriausybė ne finansų krizę suvaldė, bet šiurkščiomis klaidomis ir pasyvumu pati sukėlė šalyje neregėtą ekonominę krizę, kuri deja toliau gilinama. Šį kovo mėnesį valstybės biudžeto ir Sodros įplaukos dar smuko atitinkamai 22 ir 24 procentais (lyginant su praėjusiais metais). Toliau sparčiai didinamas nedarbas ir valstybės skolos, dar mažinamos gyventojų pajamos ir didinamas nusivylimas valstybe, vėl kyla darbščių gyventojų emigracijos banga”.

Krikščionių partijos frakcija nutarė nepritarti Vyriausybės vadovo pateiktai ataskaitai ir raginti kitas frakcijas taip stabdyti A. Kubiliaus Vyriausybės politiką.

Kaip jau seniau rašė “veidas.lt”, Vyriausybės ataskaitoje – išties daug nepelnytos savigyros. Vyriausybė net 110-ties puslapių savo veiklos ataskaitoje negaili kritikos pirmtakams ir giria save už viešųjų finansų stabilizavimą, proveržį energetikos srityje, pagalbą verslui ir kitus darbus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...