2010 Balandžio 09

Eligijus Masiulis

Opozicija kartu rengs interpeliaciją susisiekimo ministrui

veidas.lt

Opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius patvirtino, kad opozicija sutarė kartu inicijuoti interpeliaciją susisiekimo ministrui, Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui.

“Visos opozicinės frakcijos kitą savaitę pradės rengti dokumentus susisiekimo ministro interpeliacijai, Darbo partija vakar irgi davė atsakymą, kad jie irgi yra priėmę sprendimą dėl interpeliacijos palaikymo”, – penktadienį per spaudos konferenciją Seime sakė A.Butkevičius.

Iniciatyvą rengti interpeliaciją susisiekimo ministrui iškėlė opozicinė frakcija “Tvarka ir teisingumas”.

Pateikti interpeliaciją ministrui reikalaudama paaiškinti priimtų sprendimų motyvus gali ne mažiau kaip penktadalis – 29 iš 141 – Seimo narių.

Klausimą dėl susisiekimo ministro atsakomybės opozicija pradėjo kelti teismui suėmus buvusį Lietuvos pašto vadovą Andrių Urboną. Jis įtariamas sukčiavęs dar prieš ateidamas dirbti į Lietuvos paštą. Pernai rudenį A.Urbonas į įmonės generalinio direktoriaus pareigas paskirtas be konkurso.

Į interpeliaciją Vyriausybės narys turi atsakyti ne vėliau kaip per dvi savaites. Išklausęs ministro atsakymus Seimas sudaro redakcinę komisiją nutarimo projektui dėl interpeliacijos parengti.

Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Priėmus tokį nutarimą ministras turi atsistatydinti.

Opozicija šią kadenciją inicijavo interpeliaciją švietimo ir mokslo ministrui liberalui Gintarui Steponavičiui, tačiau ministras postą išlaikė.

Šiuo metu valdančioji dauguma formaliai nebeturi daugumos Seime. Oficialiai ją palaiko 70 parlamentarų iš 141.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...