2010 Spalio 06

Užsienis

“Oktoberfest” dalyviai išgėrė 7 mln. litrų alaus

veidas.lt

Miunchene vykstančios šventės “Oktoberfest” dalyviai šiemet įsiamžino istorijoje, išgėrę precedento neturintį alaus kiekį – 7 mln. litrų, taip pat “pagerinę” 2007 metais pasiektą rekordą (6,94 mln. litrų), remdamiesi organizatoriais rašo vokiečių savaitraščio “Der Spiegel” naujienų svetainė.

Ar pastarąjį rekordą nulėmė saulėti orai, ekonomikos atsigavimas arba ypatinga sukaktis? Manoma, kad visi trys veiksniai galėjo turėti įtakos nevaržomam alaus liejimuisi per dvi savaites trukusią šventę.

Gėrimo, kuriam lietuviai taip pat neabejingi, šiemet Miunchene išgerta puse milijono litrų daugiau negu pernai ir kiek daugiau nei per rekordinę 2007 metų šventę, rodo įspūdingi statistikos duomenys, kuriuos organizatoriai paskelbė pirmadienį pasibaigus šiam renginiui.

“Neturiu supratimo, kodėl žmonės tiek daug išgėrė, – sakė “Oktoberfest” organizatorių atstovė Gabriele Papke (Gabrielė Papkė). – Jie paprasčiausiai buvo ištroškę”.

Šis rekordas deramai pažymėjo 200-ąsias didžiausios pasaulyje alaus šventės metines. “Oktoberfest” pirmąkart buvo surengta 1810 metais Bavarijos karališkųjų vestuvių proga.

Apskaičiuota, kad šiemet šventėje dalyvavo iš viso apie 6,4 mln. žmonių. Vien praeitą šeštadienį jų buvo susirinkę 550-600 tūkstančių.

Dalyvių skaičiaus rekordas buvo pasiektas 1985 metais, kai į “Oktoberfest” suplūdo 7,1 mln. žmonių.

Garbinga sukaktis šiemet buvo pažymėta iškilmingoje ceremonijoje, kuri vyko tradicinėje “Oktoberfest” vietoje Terezienvyzėje. Ten buvo pastatyta speciali istorinė palapinė ir vaišinama specialiai išvirtu “Jubiliejiniu” alumi, skambant tradicinei kapelų muzikai. Buvo atliekama ir viena iš originalių festivalio melodijų – “Heit gibt’s a Rehragout” (“Šiandien valgome elnienos ragu”).

Lankytojai iki paskutinio lašelio išmaukė visus 310 tūkst. litrų jubiliejinio alaus, kuris buvo neįprasto bendradarbiavimo tarp šešių pagrindinių Miuncheno alaus daryklų (“Hofbrau”, “Lowenbrau”, “Augustiner”, “Hacker Pfschorr”, “Spaten” ir “Paulaner”) rezultatas. Istorinė “Oktoberfest” dalis sulaukė tokio didelio pasisekimo, kad organizatoriai svarsto ją pakartoti ateinančiais metais.

Šiemet šventė išsiskyrė ir tuo, jog pirmąkart buvo įvestas griežtas draudimas rūkyti 14 didžiulių alaus palapinių, susijęs su Bavarijoje neseniai priimtu draudimu rūkyti baruose ir restoranuose.

Alaus palapinių vadybininkai nerimavo, kad nebelikus tabako dūmų paviljonus gali užplūsti nemalonūs kvapai, sklindantys nuo tualetų, išlieto alaus ir prisvilusių riebalų. Tačiau dėl kvapų niekas nesiskundė – tikriausiai dėl to, jog dauguma lankytojų buvo per daug apgirtę, kad kreiptų į juos dėmesį.

Sunkių stiklinių alaus bokalų šiemet buvo pavogta mažiau nei įprasta – tik apie 130 tūkst., tačiau policija išreiškė susirūpinimą dėl pagausėjusių muštynių, kuriose bokalais buvo švaistomasi kaip ginklais.

Tuo tarpu įspūdingame šventės dalyvių pamestų daiktų sąraše minimi dantų protezai ir gyvas triušis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...