2011 Gegužės 02

V. Ušackas

O. bin Ladeno žūtis nereiškia kovos su terorizmu pabaigos

veidas.lt

BFL

Teroristų tinklo “Al Qaeda” lyderio Osamos bin Ladeno (Osama bin Laden) žūtis gali įkvėpti pasitikėjimo, tačiau ji nereiškia karo su terorizmu pabaigos, teigia specialusis Europos Sąjungos pasiuntinys Afganistane ambasadorius Vygaudas Ušackas.

“Osama bin Ladenas nebegyvas, tačiau karas su terorizmu dar nebaigtas. Tai gali sustiprinti JAV ir tarptautinės bendruomenės dvasią bei tikėjimą, kad pastarųjų dešimties metų pastangos ir aukos Afganistane bei visame regione nenuėjo perniek. Ši žinia įkvėps pasitikėjimo regiono žaidėjams ir paskatins judėti į priekį didesnio bendradarbiavimo bei paramos taikai ir susitaikymui link”, – pranešime spaudai cituojamas V. Ušackas.

Ambasadoriaus teigimu, kovoje su terorizmu reikės tolesnių ryžtingų JAV, Europos Sąjungos ir platesnės tarptautinės bendruomenės pastangų padedant sukurti pamatus saugiam bei stabiliam Afganistanui, kartu ir platesniam regionui.

“Šioje situacijoje nereikia nuvertinti ir Pakistano vyriausybės bei žmonių vaidmens”, – pažymėjo V. Ušackas.

Kaip ELTA jau rašė, Pakistane per operaciją nukautas teroristų tinklo “Al Qaeda” lyderis O. bin Ladenas. “Teisingumas nugalėjo”, – savo kalboje per televiziją pareiškė JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), kurį cituoja agentūra AFP.

Amerikiečių televizijos stočių pranešimais, O. bin Ladenas sekmadienį nukautas viename name netoli Pakistano sostinės Islamabado. JAV turi jo lavoną. O. bin Ladenas buvo labiausiai ieškomas pasaulio teroristas. “Al Qaeda” lyderį nukovė JAV specialusis dalinys.

Jungtinės Valstijos kaltina O. bin Ladeną 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuoliais, per kuriuos žuvo beveik 3 tūkst. žmonių. Jo paieška ilgai rezultatų nedavė. Buvo spėjama, kad teroristas slapstosi slėptuvėse Afganistane ir Pakistane.

JAV prezidento Barako Obamos (Barack Obama) teigimu, JAV vyriausybė 2010 metų rugpjūtį gavo pirmųjų duomenų apie O. bin Ladeno buvimo vietą. Praėjusią savaitę jis esą jau turėjo pakankamai informacijos ir nusprendęs veikti.

Prezidentas pabrėžė, kad su O. bin Ladeno žūtimi kova su teroru nesibaigė. Jis pakartojo, kad amerikiečiai nekovoja su islamu. “Mes to nedarome ir nedarėme”, – pažymėjo B. Obama.

JAV, be kita ko, kaltina O. bin Ladeną teroro aktais prieš JAV ambasadas Kenijoje ir Tanzanijoje 1996-aisiais, nusinešusiais daugiau kaip 200 žmonių gyvybių, bei JAV eskadrinio minininko “Cole” užpuolimu 2000 metų lapkritį Jemeno Adeno mieste.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...