2010 Balandžio 21

Remontas

Nustatyta Aušros vartų galerijai padaryta žala

veidas.lt

Darbą baigė komisija, vertinusi Aušros vartų galerijos į koplyčią atkūrimo būdą ir nuostolių dydžius. Komisija, nustatė, kad buvo sugadintos grindų dangos, laiptų pakopų dangos, grindjuostės, demontuoti senoviniai mediniai porankiai, demontuotos mozaikinio betono (teraco) laiptų pakopos, išardytos istorinės medinės durys, darant perforuotą griovelį šilumotiekiui, sugadintas sienos mūras ir tinkas, 7 langų medinės palangės pakeistos marmurinėmis, užmūryta niša. Vykdytų darbų metu buvo pažeistas autentiškumas.

Atsižvelgiant į komisijos išvadas, iš VŠĮ “Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnybos” bus reikalaujama atlyginti Aušros vartų galerijos į koplyčią padarytą žalą ir atstatyti iki sužalojimo buvusią būklę. Buvusios būklės atstatymo darbai, ekspertų skaičiavimais, turėtų kainuoti apie 22 000 Lt

Atlikusi tarnybinį patikrinimą dėl Aušros vartų galerijoje vykdytų remonto darbų, teisės aktų pažeidimus nustatė ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos.  Dėl aukščiau išvardintų pažeidimų administracinėn atsakomybėn bus patraukti projektuotojai, darbų vadovai bei valdytojai. Valstybės tarnautojams inicijuota tarnybinių nuobaudų procedūra.

Artimiausiu metu bus kreipiamasi į VĮ “Statybos produkcijos sertifikavimo centrą” dėl UAB “Archinova” ir VŠĮ “Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba” atestatų galiojimo panaikinimo ar galiojimo sustabdymo tiek, kiek tai susiję su darbais ypatinguose statiniuose – kultūros paveldo objektuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...