2011 Kovo 15

Naftos gavyba

Nurodė paspartinti “Sachalin-3″ eksploataciją

veidas.lt

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas nurodė sparčiau įsisavinti naftos ir dujų projektą “Sachalin-3″, kad būtų galima patenkinti kaimyninės Japonijos, susidūrusios su energetikos išteklių deficitu dėl avarijos AE, poreikius.

V.Putinas taip pat paragino paspartinti Europos rinkai skiriamų dujotiekių – “Nord Stream” ir “South Stream” – tiesimą.

Išvakarėse Rusijos valdžia pažadėjo padidinti energetikos žaliavos tiekimą Japonijai, tačiau rinkos dalyviai apskaičiavo, kad tam skirti resursai riboti.

Prognozuojama, kad telkinio “Sachalin-3″ ištekliai gali viršyti 700 mln. tonų naftos ir 1,3 trilijono kubinių metrų gamtinių dujų.

“Visiškai aišku, kad dėl katastrofos mūsų kaimynų AE generacija išėjo iš rikuotės ilgam”, – antradienį pasitarime kalbėjo V.Putinas.

Avarija elektrinėje “Fukušima-1″ sukėlė Japonijoje branduolinės katastrofos grėsmę, smuko akcijų ir žaliavų rinkos. Japonijoje ištiko neregėti elektros tiekimo sutrikimai ir degalų trūkumas.

“Dėl to reikia pagalvoti, kaip mums paspartinti projektus, susijusius su naftos ir dujų išteklių išgavimu, pirmiausia dujų, Tolimuosiuose Rytuose, turiu omenyje ir “Sachalin-3″ projektą”, – sakė V.Putinas.

“Pagalvokite, kaip būtų galima tai padaryti – savo jėgomis ar pasitelkus užsienio partnerius”, – kalbėjo V.Putinas.

“Sachalin-3″ projektas apima keturis telkinius Ochotsko jūros šelfe.

Šiems plotams eksploatuoti licenziją turi “Gazprom” ir “Rosneft” kartu su kinų “Sinopec”.

V.Putinas pareiškė, kad “tuo pačiu metu reikia paspartinti darbus, susijusius su “South Stream” ir “Nord Stream” projektais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...