2010 Rugsėjo 02

Stichijos

Nuostolių kompensuoti niekas neskuba

veidas.lt

Lietuvos savivaldybės pasipiktinusios: kieme jau ruduo, o Vyriausybė iki šiol dar nėra nė litu kompensavusi per galingus šio pavasario potvynius jų patirtų nuostolių.

“Centrinė valdžia demonstruoja visišką nepagarbą ir abejingumą. Politikams terūpi prieš žurnalistų kameras papozuoti stichijų niokojamose vietose, o paskui visi pažadai dedami į stalčių. Jau atsibodo beviltiškai siuntinėti vis naujus popierius”, – piktinasi pavasarinių potvynių kasmet labiausiai niokojamos Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis. Ši savivaldybė prašymą bent keliais šimtais tūkstančių litų kompensuoti patirtus nuostolius yra pateikusi iš karto po potvynio.

Finansų ministerija į tai atsako, kad nuostoliai iš Vyriausybės rezervo fondo bus kompensuojami pagal šių metų liepą patvirtintą naują ekstremalių situacijų žalos kompensavimo tvarką, pagal kurią savivaldybės turi pateikti prašomų lėšų poreikį pagrindžiančius dokumentus, o kai kurios savivaldybės tokių detalių dokumentų nėra pateikusios. Kol jų laukiama, esą neįmanoma įvertinti viso prašomų lėšų poreikio ir jų paskirstyti.

“Tai ar čia normalus, logiškas planavimas? Potvynis įvyko pavasarį, dokumentus pristatėme per kelias savaites, kelis mėnesius – jokios reakcijos, o rugpjūtį per televizorių išgirstame, kad liepą įsigaliojo nauja tvarka ir mes kažko nesame pateikę”, – nepatenkintas dėsto Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytas Bancevičius.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitalijus Žiurlys sako, kad jiems Vyriausybė jokių pastabų neturi, visi dokumentai parengti tinkamai, tačiau kompensacijos iki šiol nesumokėtos. “Mums yra labai blogai, lėšų visai neturime, iki šiol neatstatyti potvynio sugriauti tiltai, vaikai dar ir rudenį negalės per upę eiti į mokyklą”, – sako direktorius.

Prašymus suteikti valstybės finansinę paramą gyventojams už patirtą žalą dėl potvynio (iš viso 2,1 mln. Lt) yra pateikusios Joniškio, Jurbarko, Kauno, Panevėžio, Šilutės, Tauragės rajono savivaldybės. Vyriausybė paprašė kauniečių pateikti papildomus žalos dydį pagrindžiančius dokumentus – jie užsiprašė net 1,8 mln. Lt. Aiškinama, kad tokia didelė suma susidarė dėl to, kad potvynis nuniokojo tvarkingą Radikių gyvenvietę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    O iš kur ta vyriausybė ras pinigų pas save, jei 150 milijonų skyrė karui Afganistane (jankiams paremti)? Spėju jau ten pas mus vėjai švilpia, ypač žinant kokia korupcija ten.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...