2012 Gruodžio 03

Nuo Ofelijos iki ledi Makbet

veidas.lt


Naujuosius vilniečiai sutiks su „Šikšnosparniu“ ir „Muzikos garsais“.

Pradėkime nuo premjerų, kurių teks laukti ilgiausiai – iki pat paskutiniosios metų dienos. Nacionalinis operos ir baleto teatras Naujuosius šįmet pasitinka Johanno Strausso operete „Šikšnosparnis“. Šią premjerą rengia dirigentas Martynas Staškus ir režisierius Gediminas Šeduikis, žadantys gana abstrakčią devyniolikto amžiaus pabaigos–dvidešimtojo pradžios epochos stilizaciją. Pagrindinį operetės veikėjų ketvertą – Aizenštainą, jo žmoną Rozalindą, tarnaitę Adelę ir išdaigininką Falkę – įkūnys Audrius Rubežius, Regina Šilinskaitė ir Julija Stupnianek, Irena Zelenkauskaitė, Arūnas Malikėnas, Deividas Staponkus ir Ramūnas Urbietis. Antrame veiksme į kunigaikščio rengiamą puotą žada užsukti Jeronimas Milius, Donatas Montvydas, o gal ir pats maestro Virgilijus Noreika.
„Siemens“ arenoje senuosius žadama išlydėti dirigento Vytauto Lukočiaus ir režisieriaus Andriaus Kurieniaus statomu Richardo Rogerso miuziklu „Muzikos garsai“. Pagrindinius vaidmenis kurs Augustė Vedrickaitė, Egidijus Sipavičius, Inga Valinskienė, Raimonda Tallat-Kepšaitė, Povilas Meškėla, Dominykas Vaitiekūnas, Evelina Anusauskaitė. Neįprastu žanru save išbandys valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ artistai.
Šiaulių dramos teatre šventinį vakarą bus rodoma Raimondo Banionio režisuota „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“. Spektaklyje, kurio žanras įvardijamas kaip choro pasakojimas su vienuolika uždainių, ypatingas vaidmuo skiriamas muzikai ir plastikai. Kur takoskyra tarp aistros ir nuopuolio, kas dedasi sieloje tos, kuri vardan ateities su mylimuoju vieną po kito žudo artimus žmones? Nuodėmingųjų meilužių porą vaidina Inga Norkutė ir Rolandas Dovydaitis.

Ofelijos ir kitos mūzos

Klaipėdos dramos teatre Ramunė Kudzmanaitė, pasitelkusi Matės Matišičiaus pjesę „Moteris be kūno“, prašneks apie nuolat ant beprotybės ir prievartos, ramybės ir karo slenksčio balansuojantį pasaulį. Ar taikiems lietuviams tai aktualu? „Kiekviena maža tauta yra per žingsnį nuo karo“, – replikuoja kroatų dramaturgas.
Įdomų teatrinį projektą rengia scenografas ir kostiumų dailininkas Jonas Arčikauskas. Pasitelkęs žymius aktorius Remigijų Bilinską bei Eglę Mikulionytę, taip pat Sigmundo Freudo tekstus, Rainerio Marios Rilke’s poeziją ir fotomenininko Rimanto Dichavičiaus įamžintus moterų aktus, spektaklyje „Fotografas, arba apverstos taburetės istorija“ jis ketina kalbėti apie žmogaus kūno grožį. Nūdienos tuštumos pojūčio nualinto fotografo dėmesys sutelktas į moterį. Ji jam – kaip idėja, kaip impulsas, kaip mūza, kaip vaidilutė… Prieš akis iškyla neįtikėtina fotosesija, kurios metu atsiskleidžia giluminiai žmogiškieji ryšiai tarp menininko ir jo modelio.
„Atviro rato“ narė Ieva Stundžytė šiame teatre inscenizavo savo pačios debiutinę pjesę „Ofelijos“. Vaidindamos W.Shakespeare’o Ofelijas, penkios skirtingos patirties turinčios aktorės (Elzė Gudavičiūtė, Marija Korenkaitė, Judita Urnikytė, Toma Vaškevičiūtė ir Aldona Vilutytė) atveria sau skaudžias asmeninio gyvenimo temas ir kartu ieško atsakymų į esminius aktorystės klausimus.

Vaikų repertuaras

Netrūks premjerų ir mažiesiems žiūrovams. Netgi patiems mažiausiems: štai choreografė Birutė Banevičiūtė ir kompozitorė Rasa Dikčienė, padedamos trijų šokėjų, rengia šokio spektaklį vaikams iki trejų metų amžiaus. Augesniems tiks spalvinga „Undinėlė“ Rusų dramos teatre, nors berniūkščiai turbūt mieliau stebėtų „Cezario grupės“ aktorių siūlomą „Superagentą 000“. O dar labiau susipratusiems skirta kauniečių „Astrida“ apie garsiąją švedų rašytoją Astrid Lindgren ir jos knygų herojus. Pagrindinę veikėją šiame muzikiniame spektaklyje vaidins Doloresa Kazragytė.

Gruodžio premjerų dvyliktukas
6, 7 d. 19 val. Menų spaustuvėje – „Ofelijos“. Rež. Ieva Stundžytė
6, 8, 14 d. 18 val. Žvejų rūmuose – „Moteris be kūno“. Rež. Ramunė Kudzmanaitė
9 d. 13 val. Menų spaustuvėje – „Superagentas 000“. Rež. Antanas Gluskinas
9, 18, 20, 22, 28 d. 12 val. Kauno dramos teatre – „Astrida“. Rež. Inesa Paliulytė
15, 16 d. 12 val. Rusų dramos teatre – „Undinėlė“. Rež. Jurijus Ščiuckis
15, 20 d. 18 val., 31 d. 19 val. Šiaulių dramos teatre – „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“. Rež. Raimundas Banionis
16 d. 18 val. Menų spaustuvėje – „Mozaika“. Choreografė Birutė Banevičiūtė
18 d. 18 val. Rusų dramos teatre – „Fotografas, arba apverstos taburetės istorija“. Rež Jonas Arčikauskas
20, 21, 27, 28, 31 d. 18 val., 22, 29, 30 d. 17 val. Panevėžio J.Miltinio dramos teatre – „Kulkos virš Brodvėjaus“. Rež. Dainius Kazlauskas
30 d. 19 val. Menų spaustuvėje – „5 g vilties“. Choreografė Rūta Butkus
31 d. 18 val. “Siemens” arenoje – „Muzikos garsai“. Rež. Andrius Kurienius
31 d. 19 val. Nacionaliniame operos ir baleto teatre – „Šikšnosparnis“. Muzikinis vadovas Martynas Staškus

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...