2012 Sausio 18

Šalta žiema greičiau prabėgs su O.Koršunovo teatru

veidas.lt

D.Matvejevo nuotr.

Naujuosius 2012 metus OKT/Vilniaus miesto teatras pasitinka darbinga nuotaika. Jau kitą savaitę į mažąją OKT Studiją pailsėję grįžta „Dugne“ herojai, kuriems vietą laikinai užleidžia režisierius Artūras Areima nuo sausio pradžios čia repetuojantis spektaklį „Julijus Cezaris“ pagal to paties pavadinimo W.Shakespeare‘o pjesę.

O Ūkio banko teatro arenoje vasario 1 dieną prasideda režisieriaus O.Koršunovo Šekspyriada, kurios pažiba – naujausias spektaklis „Miranda“.

Smalsaujantiems ir nekantraujantiems galime pasakyti, kad A.Areimos repeticijų rezultatus žiūrovai galės pamatyti labai greitai – jau gegužės mėnesį. O iki tol šaltą žiemą praleiskite ir pavasarį sutikite su publikos pamėgtais O.Koršunovo spektakliais: „Vasarvidžio nakties sapnu“, Ugnies veidu“, „Įstabiąja ir graudžiąja Romeo ir Džuljetos istorija“, „Shopping and Fucking“, „Vaidinant auką“ bei naujausiais kritikų ir žiūrovų įvertintais spektakliais „Dugne“ pagal Maksimo Gorkio pjesę ir„Miranda“ pagal Williamą Shakespeare‘ą. Taip pat jau vasarį bus galima pamatyti ir vieno įdomiausių jaunosios kartos režisierių A.Areimos spektaklį “Prakeiktieji” pagal E.O’Neillo pjesę “Gedulas tinka elektrai”. O pavasarį OKT Studijoje vėl sulauksime svečio iš Korėjos – budistų vienuolis Bohegas grįš su savo monospektakliu „Auksinė šventykla“.

Tik praėjusiais metais sukurtas spektaklis „Miranda“ypač didelės sėkmės ir įvertinimo sulaukęs ivairiuose Europos festivaliuose šiemet bus rodomas dažniausiai, ir pagaliau jį pamatyti galės ne tik Vilniaus, bet ir Kauno bei Rokiškio gyventojai.

„Stebėdamas tokį meną, patiri dvasinę pilnatvę, tarsi sėdėdamas šalia seno draugo ir tylomis galvodamas su juo apie tą patį“, – apie „Mirandą“ rašė teatro kritikas Konstantinas Borkovskis.

„Koršunovui pavyko neįtikėtinas dalykas: naudodamas kamerines priemones ir remdamasis Shakespeare‘o tekstu režisierius sukūrė ne tik nuostabų spektaklį, bet ir sukrečiantį bei itin tikslų komunistinio režimo paveikslą“, – sužavėtas spektakliu buvo lenkų kritikas Miroslawas Baranas.

„Mirandos“ kūrybinės grupės šį pusmetį lauks ir ilgos gastrolės: spektaklis keliaus į du Lenkijos miestus, į Bukareštą ir Krajovą Rumunijoje, Švediją, Rusiją, Baltarusiją. Rumunijoje kovo-gegužės mėn. taip pat bus parodytas „Dugne“, „Hamletas“, „Romeo ir Džuljeta“, „Meistras ir Margarita“. „Dugne“ dar keliaus į Vokietiją, Lenkiją, Rusiją bei Baltarusiją, o virš dešimt metų po visą pasaulį sėkmingai keliaujantis “Vasarvidžio nakties sapnas” birželio mėnesį nukeliaus net iki Sibiro, kur bus parodytas Krasnojarske ir dar poroje miestų.

2012 metais OKT/Vilniaus miesto teatro repertuarą ketina papildyti ne tik minėtoji A.Areimos premjera, bet dar trys įdomūs projektai. Artimiausias O.Koršunovo projektas – monospektaklis pagal Samuelio Becketo pjesę „Paskutinė Krepo juosta“, kuriame vaidins aktorius Juozas Budraitis. Anot režisieriaus, darbas su J.Budraičiu – svarbi šio spektaklio kūrimo dalis. Šis aktorius, ilgą laiką gyvenęs Maskvoje, buvo nepelnytai pamirštas Lietuvos teatro scenoje ir daugiau dirbo kine. O.Koršunovo nuomone, dabar vėl atėjo laikas J.Budraičiui imtis didelio jo talento verto vaidmens, kokiu ir taps Krepas būsimame monospektaklyje.

Lietuvoje gerai žinomas režisierius Agnius Jankevičius OKT teatre statys spektaklį pagal švedų dramaturgo Niklaso Rådströmo pjesę “Monstrai”, kuris žiūrovus įtrauks į aktyvią diskusiją apie moralines šiuolaikinės visuomenės žaizdas.

Žiūrovams O.Koršunovas ruošia ir vieną staigmeną, apie kurią jau buvo kartą užsiminęs. Galime išduoti tik tiek, kad tai bus labai įdomus projektas. Sekite naujienas apie OKT/Vilniaus miesto teatrą internetinėje svetainėje okt.lt, kuri netrukus kardinaliai pakeis savo išvaizdą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...