2014 Liepos 30

Numuštas lėktuvas žymi naujo Ukrainos konflikto etapo pradžią

veidas.lt


Kai kas Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimą virš Rytų Ukrainos jau lygina su vokiečių 1915 m. britų laivo “Lusitania” paskandinimu, kuris paskatino į Pirmąjį pasaulinį karą tiesiogiai įsitraukti JAV.

1983-ieji. Korėjos avialinijų lėktuvas “Boeing 747″ skrenda iš Niujorko į Seulą, tačiau neplanuotai per klaidą atsiduria Sovietų Sąjungos oro erdvėje. Neilgai trukus lėktuvą pašauna sovietų naikintuvai Su-15, žūva visi 269 keleiviai, tarp jų – Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų rūmų narys Lawrenceas McDonaldas.
Tai sukėlė šoką. Sovietai kurį laiką apskritai mėgino neigti, kad nukovė lėktuvą, bet vėliau turėjo pripažinti šį faktą. Tuomet buvo dangstomasi, esą lėktuvas skrido šnipinėjimo tikslais ir turėjo būti pašalintas dėl saugumo sumetimų, tačiau faktai rodė, kad sudužusio lėktuvo pilotai iš kariškių net nesulaukė įspėjimo.
Šis įvykis, kurį JAV prezidentas Ronaldas Reaganas pavadino barbarišku, galutinai sugriovė SSRS įvaizdį pasaulio akyse ir, anot “Foreign Policy”, įstūmė JAV ir SSRS į įtempčiausią situaciją nuo Kubos krizės 1962-aisiais. Baimintasi, kad gali prasidėti branduolinis amerikiečių puolimas, kuris būtų pasiuntęs valstybes greičiau ne į trečiąjį pasaulinį karą, o į pražūtį.
1983-iųjų tragedija ir šiandieniniai įvykiai Ukrainoje bei Malaizijos lėktuvo MH17 numušimas, už kurį atsakomybė pagal labiausiai tikėtiną versiją krinta prorusiškiems separatistams, turi daug panašumų: tai gali ne tik sukelti dar didesnį nestabilumą regione, bet ir išplėsti konflikto mastą.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 292014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jankis jankis rašo:

    jau visi žino,kad šį lėktuvą numušė kievo chunta vadovaujama amerikos galvažudžių


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...