2013 Spalio 03

Nudėvėtos padangos – viena iš trijų pagrindinių avarijų priežasčių

veidas.lt


Vilniuje spalio 3 d. įsikūrė saugaus eismo kampanijos „Ruošk ratus žiemai“ mobilus padangų patikrinimo punktas. Kampanijos tikslas – artėjant žiemai paskatinti vairuotojus atkreipti dėmesį į padangų saugumą.

Per šimtą vilniečių prisijungė prie akcijos ir pasitikrino savo automobilių padangų būklę. Pasak akcijos iniciatorių, saugumo reikalavimus atitiko tik pusė akcijos metu patikrintų automobilių padangų.

Nekokybiškos padangos laikomos viena iš trijų pagrindinių avarijų priežasčių, kartu su prastais vairuotojų gebėjimais ir vairavimu apsvaigus. Tai rodo tyrimas, kuriame buvo apklausti Lietuvos vairuotojai. Nudėvėtos, nebetinkamos padangos – tai problema, kuri aktuali ištisus metus. Šiuo metu, prasidedant šaltajam sezonui, keliai vis dažniau bus šlapi ir slidūs, juose suvaldyti automobilį galima tik važiuojant tinkamomis padangomis. Šią savaitę Lietuvoje vykstančią kampaniją „Ruošk ratus žiemai“ organizuoja socialinė kampanija „Praleisk.lt“, padangų gamintoja „Goodyear“, Lietuvos policija, degalinių tinklas „Statoil Fuel & Retail Lietuva“, akcijos partneriai – „PZU Lietuva“ draudimas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas vyresnysis komisaras Dainius Šalomskas priminė, kad padangos lemia automobilio sukibimą su keliu, nuo kurio priklauso automobilio stabdymo kelias – kitaip tariant, ar spės automobilis sustoti laiku, ar ne: „Nudėvėtos automobilio padangos gali būti viena iš priežasčių, dėl kurių eismo įvykio metu nukentės vairuotojas ar kiti eismo dalyviai, – pridūrė jis. – Taip pat noriu priminti, kad nuo lapkričio 1 iki 10 dienos vasarines padangas reikėtų pasikeisti į žiemines. Tai siūlau daryti ne tik dėl to, kad tai nurodo Kelių eismo taisyklės, bet ir tam, kad jaustumėmės saugiais ir pasirūpintume kitais eismo dalyviais.“

Pasak socialinės kampanijos „Praleisk.lt“ projektų vadovės Aurelijos Petukauskaitės, važiavimas nekokybiškomis padangomis sukelia pavojų ne tik „ratuotiems“ eismo dalyviams, bet itin pažeidžiamais tampa pėstieji. Keli ar keliolika papildomų metrų, kuriuos automobilis slysta dėl nusidėvėjusių padangų, gali būti lemtingi ir kainuoti gyvybes.

„Likus mėnesiui iki žieminių padangų keitimo termino, nutarėme kartu su kampanijos partneriais pasidomėti, ar vairuotojai skiria pakankamai dėmesio padangų saugumui, – sakė „Goodyear“ pardavimų vadovas Lietuvoje Mindaugas Jasiūnas. – Džiaugiamės, kad didesniosios dalies automobilių, kuriuos patikrinome, padangos atitinka saugumo reikalavimus: visos keturios padangos yra vienodos, protektoriaus gylis yra pakankamas. Vis dėlto yra nemažai automobilių, kurių padangos neatitinka saugumo reikalavimų. Deja, šiandien matėme net tokių, kurių visos keturios padangos buvo skirtingos, taip pat – kurių protektoriaus gylis neatitinka net minimalių įstatymu nustatytųų reikalavimų. Pakanka su tokiomis padangomis atsidurti ant šlapio kelio, kad posūkyje toks automobilis taptų nevaldomas.“

Pasak  M. Jasiūno, akcijos „Ruošk ratus žiemai“ metu buvo patikrintos ir policijos automobilio padangos: „Pareigūnų automobilio padangoms jokių priekaištų neturime: jos yra geros būklės, atitinka visus saugumo ir techninius reikalavimus.“

Norint užtikrinti saugų važiavimą, padangų gamintojai rekomenduoja, kad vasarinių padangų protektoriaus gylis turėtų siekti mažiausiai 2–3 mm, o žieminių – bent 4 mm. Lietuvoje įstatymu reikalaujama, kad vasarinių padangų protektoriaus gylis būtų ne mažesnis kaip 1,6 mm, o žiemą – 3 mm.

„Statoil“ aktyviai vykdo ir prisideda prie iniciatyvų, kurios didina eismo dalyvių saugumą – tai vertiname kaip svarbią kompanijos socialinę atsakomybę. Prisidėdami prie mūsų  daugiamečių partnerių „Goodyear“ rengiamos akcijos, siekiame sumažinti eismo įvykių skaičių mūsų šalyje ir dar kartą priminti kad ypač svarbu tinkamai paruošti automobilį žiemai, vairuoti atsargiai, saugoti save ir aplinkinius. Linkime, kad kiekviena kelionė – pėsčiojo, vairuotojo ar keleivio – būtų maksimaliai saugi“, – sakė „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ generalinis direktorius  Giedrius Bandzevičius.

„Aš visada vadovaujuosi posakiu, kad saugiausias automobilis ne tas, kuris visais ratais varomas ir greičiausiai įsibėgėja, o tas, kuris greičiausiai sustoja, – sakė “PZU Lietuva” Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas. – Dėl netinkamų padangų nutinka nemaža dalis eismo įvykių. Jei  eismo įvykį sukėlęs automobilis yra su mažesnio nei įstatymu nustatyto gylio protektoriaus padangomis, draudikai įvykį gali laikyti nedraudžiamuoju. Vairuotojai dėl tokios nuostatos neturėtų stebėtis – juk išvykdami su netinkamomis padangomis jie žino, kad tampa potencialiu pavojumi visiems eismo dalyviams.“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...