2010 Gruodžio 14

Eismas

Automobilių ratai nebebus blokuojami

veidas.lt

Nuo kitų metų birželio ne vietoje pastatytų ar be bilieto už stovėjimo laiką paliktų automobilių ratai nebebus blokuojami.

Seimas antradienį priėmė tai numatančias Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisas, taip pat jomis padidintos baudos vairuotojams už kelių eismo taisyklų pažeidimus.

“Neliko blokatorių ant ratų, nuo sausio pirmos pradedam įgyvendinti”, – antradienį žurnalistams sakė Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas Stasys Šedbaras.

Anot jo, ne visos savivaldybės spės naujai tvarkai pasirengti iki sausio, todėl ratus blokuoti dar bus galima iki birželio.

“Prasideda naujas mechanizmas – yra pastatyta ne vietoj transporto priemonė arba už ją nesumokėta, nufotografuojama, surašomas protokolas, savininkas gauna pranešimą susimokėti baudą, jei nesusimoka, pradedamas procesas”, – pasakojo S.Šedbaras.

Anot jo, ATPK taip pat aiškiau reglamentuota, kada galima nutempti automobilį. Tai bus galima padaryti tik tuomet, kai mašina trukdo automobilių ar pėsčiųjų eismui.

Antradienį priėmus ATPK pataisas, kai kurie kelių eismo taisyklių pažeidimai užtrauks nebe 50-100, o 100-300 litų baudą. Tokios baudos laukia už kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymą, stovėjimą ant šaligatvio ar vejos, kalbėjimą mobiliuoju už vairo, apsisukimą pėsčiųjų perėjose, tuneliuose, ant tiltų, estakadų, viadukų ir po jais, važiavimo automagistralėse bei žmonių vežimo taisyklių pažeidimus.

Kiti kelių eismo taisyklių pažeidimų užtrauks nebe 40-80, 100-300 litų baudą arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vieno iki trijų mėnesių.

Tai – vairuotojų reikalavimo duoti kelią pradedant važiuoti, įvažiuojant į kelią, persirikiuojant ir kitaip keičiant važiavimo kryptį nevykdymas, apsisukimas geležinkelio pervažose, vietose, kur kelio matomumas bent viena kryptimi mažesnis kaip 100 metrų, lenkimas draudžiamose vietose, sankryžose, išskyrus lenkimą pagrindiniame kelyje, geležinkelio pervažose ir 100 metrų prieš jas, kelių ruožuose, kur blogai matomas kelias, pėsčiųjų perėjose.

Taip pat – lenkimas kelyje, turinčiame važiavimui ta kryptimi dvi ir daugiau eismo juostų, arba stovėjimas geležinkelio pervažose ir 50 metrų kelio ruože prieš jas ir už jų, sustojimo ir stovėjimo taisyklių pažeidimas automagistralėse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...