2011 Liepos 24

Norvegiją sukrėtė jų tautiečio išpuolis

veidas.lt


Scanpix

Penktadienį Norvegijos sostinėje Osle netoli vyriausybės rūmų nugriaudėjo galingas sprogimas.  Praėjus kelioms valandoms Norvegijos saloje buvo užpulti tuo metu buvę jaunuoiai.  Saloje vyko Darbo partijos organizuojama vasaros stovykla paaugliams ir jaunimui.

Pranešama, kad aukų skaičius Utojos saloje pakilo iki 85. Iš viso per abu teroristinius išpuolius žuvo 92 žmonės. Gelbėtojai tebeieško dingusiųjų be žinios, tad tikėtina, kad žuvusiųjų skaičius dar didės. Manoma, kad abu išpuolius surengė tas pats žmogus.

REUTERS

 

Oslo policija saloje sulaikė 32-ejų įtariamąjį norvegą. Įtariamasis,  pasak Norvegijos žiniasklaidos, yra Andersas Behringas Breivikas. Atsakomybės už išpuolius neprisiėmė jokia grupuotė, bet  pranešama, kad įtariamasis turi ryšių su dešiniaisiais ekstremistais.

Teigiama, kad įtariamasis turėjo bendrininką, tačiau policija skelbia, kad nėra konkrečių pranešimų apie antrą ginkluotą vyrą, galėjusį dalyvauti žudynėse, bet tokios galimybės neatmeta.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...