2011 Balandžio 18

Finansai

Nori riboti pensijų fondų pelną

veidas.lt

Vertybinių popierių komisija (VPK) svarsto galimybę iš “Sodros” pinigus gaunančių antros pakopos pensijų fondų valdytojų atlygį nustatyti įvertinusi realias valdytojų išlaidas ir palikus jiems nedidelį pelną.

VPK vadovo Viliaus Šapokos nuomone, dabar pensijų fondų valdytojai pasilieka per daug pinigų, o tarpusavyje konkuruoja per mažai, kad savaime mažėtų įmokos, pirmadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

Pensijų fondų valdytojų teigimu, jų atlygis jau dabar yra palyginti nedidelis, todėl apkarpius įmokas veikla gali tapti nepelninga ir jos teks atsisakyti.

Pensijų fondų valdytojai uždirba iš dviejų šaltinių. Jie pasilieka dalį kiekvienos įmokos į pensijų fondą (atskaitymai svyruoja nuo 1,5 proc. iki 3 proc), taip pat kasmet nuskaičiuojama dalis valdomame fonde esančių pinigų. Šis atskaitymas visuose fonduose beveik vienodas – apie 1 proc. sukauptų pinigų vertės.

“Pensijų fondų įmokos nemažėja pirmiausia todėl, kad pensijų fondų valdymo rinka yra oligopolinė, konkurencija kainomis niekam nenaudinga, todėl ji ir nevyksta”, – tvirtino V.Šapoka.

Jo nuomone, ateityje derėtų apsvarstyti, ar neverta nustatyti fondams atskaitymų dydį taip pat, kaip tai daroma energetikos įmonėms – siekti, kad jų pajamos padengtų išlaidas ir liktų tam tikra pelno marža.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...