2011 Balandžio 15

Politika

Nori balsuoti internetu

veidas.lt

Vilniuje posėdžiavusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisija siūlo internetinį balsavimą įdiegti bent užsienyje.

“Mes savo organizacijos mastu, JAV lietuvių bendruomenėje, jau praėjusios tarybos rinkimuose įvedėm internetinį balsavimą, tai atrodo, normalu būtų, kad ir kituose rinkimuose, ne tik renkant savo institucijas, tai būtų galima padaryti”, – penktadienį spaudos konferencijoje Seime sakė komisijos pirmininkas nuo PLB Vytas Maciūnas.

Pataisos dėl balsavimo internetu užsienyje galimybės buvo registruotos dar po praėjusios komisijos sesijos rudenį, tačiau parlamento salės jos dar nepasiekė.

Seimo ir PLB komisijos pirmininkas Paulius Saudargas tvirtino, jog komisijai priklausantys Seimo nariai kreipsis į Seniūnų sueigą su prašymu, kad šios pataisos būtų įtrauktos į pavasario sesijos darbotvarkę.

“Mes kalbame tik apie užsienyje gyvenančius lietuvius, nes dėl internetinio balsavimo Seimas jau daug diskutavo, tas nepavyko, tie sprendimai nebuvo priimti, o dabar mes naujai pažvelgėm į klausimą, galbūt kaip pabandymą, kaip tam tikrą eskperimentą, leisti balsuoti užsienyje gyvenantiems lietuviams ir tokiu būdu pripratinti valstybę prie tokio reiškinio”, – komisijos sesijos pabaigai surengtoje spaudos konferencijoje sakė P.Saudargas.

Seime buvo bandymų įteisinti balsavimą internetu, tačiau parlamentarai tokiais iniciatyvai nepritarė, nuogąstaujant dėl elektroninių sistemų patikimumo bei galimos neleistinos įtakos rinkėjų valiai.

P.Saudargo teigimu, balsavimas internetu užsienyje didelės žalos nepadarytų netgi nesėkmės atveju, kadangi visi užsienyje balsavusiųjų balsai būtų skaičiuojami vienoje Naujamiesčio apygardoje, blogiausiu atveju negaliojančiais galėtų būti paskelbti tik vienos apygardos balsai, nedarant įtakos kitų Lietuvos rinkiminių apygardų rezultatams.

Balandžio 12-15 dienomis Seime vykusiuose Seimo ir PLB komisijos posėdžiuose taip pat buvo aptarti Lietuvos valstybės užsienio politikos prioritetai, Lietuvos kariuomenės, valstybės institucijų ir jų veiklos reorganizavimas, lietuviškų mokyklų padėties Lenkijoje klausimai, Globalios Lietuvos kūrimo strategijos rengimas, Valdovų rūmų statybos klausimai.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija sudaryta siekiant skatinti Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, keistis mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikti pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...