2013 Birželio 11

Norėjo kaip geriau, išėjo kaip visada

veidas.lt


Vilniaus miestas niekaip nesugeba prisitaikyti prie metų laikų: vaikų žaidimų aikštelės būtinai įrengiamos vėlyvą rudenį, prieš pat sniegą, o Sereikiškių parkas rekonstruojamas taip nerangiai, kad atidarymo iškilmės iš pavasario ar vasaros nusikelia į rudenį.

Čia derėtų priminti, kad praėjusių metų spalį sostinės vicemeras Jonas Pinskus žadėjo, kad Sereikiškių parko (ateityje jis vadinsis Bernardinų sodu) rekonstrukcijos darbai bus baigti šių metų pavasarį. “Pavasarį vilniečiai tikrai turės puikų parką”, – tada žadėjo jis.
Tačiau pavasaris jau praėjo, o iki pabaigtuvių dar toli. Darbus vykdantis rangovas rekonstrukciją planuoja baigti tik rugsėjo pirmąją, bet ir tai tik tuo atveju, jei viskas vyks sklandžiai ir nebus finansavimo sutrikimų.
Sostinės savivaldybės atstovai teisinasi, kad šio parko rekonstrukcija užsitęsė dėl prastų orų šią žiemą ir pavasarį. Bet šis atidėjimas ne pirmas – iš tiesų Bernardinų sodo rekonstrukcija turėjo būti baigta 2012 m. pabaigoje, tačiau pernai pabaigtuvės buvo atidėtos dėl parke aptiktų archeologinių radinių.
Priminsime, kad pirmieji Sereikiškių parko rekonstrukcijos darbai pradėti dar 2010-aisiais. Ir tikėtina, kad vilniečiai bei miesto svečiai juo pasigrožėti ir pasidžiaugti galės tik kitą pavasarį. Dabar tegalima įsivaizduoti, kaip bus puiku šiame parke, kuriame, kaip žadama, bus atkurta XIX a. dailininko Alexanderio Strausso sukurta planavimo struktūra, takų sistema, įrengtas botanikos sodas, oranžerija, alpinariumas, rožynas, atkurtas buvęs vienuolyno sodas, atnaujinti anksčiau neveikę fontanai, iškasta tvenkinių, įkurta žaidimų aikštelių.
Sereikiškių parko rekonstrukcijos darbai atsieis apie 18 mln. Lt, iš kurių 14 mln. Lt skyrė ES struktūriniai fondai, 2 mln. Lt Vilniaus savivaldybė, dar 2 mln. Lt – mecenatai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...