2011 Vasario 17

Verslas

Vežėjai atnaujina transporto parkus

veidas.lt

Po kelerius metus trukusio štilio transporto įmonės vėl pajuto naujų vilkikų poreikį – pardavimo apimtys pastaruoju metu skaičiuojamos ne procentais, bet kartais, ketvirtadienį rašo “Lietuvos žinios”.

Palyginti su 2009 metais, pernai Lietuvoje užregistruota tris kartus daugiau naujų vilkikų, didesnių nei 16 tonų svorio. Tai, pasak specialistų, ženklas, kad rinka atsigauna, o transporto įmonės žengia į parko atnaujinimo ar net plėtros etapą. Be to, vežėjų atžvilgiu sušvelnėjo bankų ir kitų kreditorių tonas.

Sunkvežimiais prekiaujančios bendrovės “Volvo Lietuva” rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus patvirtino, jog kelerius metus trukęs sąstingis pamažu slūgsta, o vilkikų paklausa – auga. Jo teigimu, tai lėmė keletas veiksnių.

“Šią situaciją galima paaiškinti tuo, kad įmonės priverstos atnaujinti mašinų parką, planuoja plėtrą ir lengviau susitaria su bankais dėl finansavimo. Atrodo, kad šiais metais naujų vilkikų bus parduota dar daugiau”, -kalbėjo L.Bričkus.

Jo duomenimis, 2009-aisiais naujų tarptautiniais maršrutais važinėjančių sunkvežimių Lietuvoje buvo užregistruota vos 418, o pernai šis skaičius išaugo daugiau nei tris kartus – iki 1301.

Nacionalinės vežėjų asociacijos “Linava” atstovas Gytis Vincevičius taip pat sakė, kad transporto įmonės jau gerą pusmetį aktyviai žvalgosi į naujus vilkikus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...