2010 Gruodžio 06

Politika

“Nord Stream” – nauja ekonominė situacija

veidas.lt

Maskva, įgyvendindama projektą “Nord Stream”, siekia pakelti ekonominius santykius su Europos Sąjunga (ES) į naują lygį, pareiškė Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

“Kai “Nord Stream” ar “South Stream” mėginama pateikti kaip Maskvos mėginimą Europą “pasodinti ant energetinės adatos” iš Rusijos, tai atrodo kaip nesąžiningas ir galbūt visiškai nepagrįstas manipuliavimas”, – pareiškė D.Medvedevas interviu Lenkijos žiniasklaidos priemonėms savo vizito į Varšuvą išvakarėse.

“Tai – abipusiškai naudingi ir galiausiai, mano nuomone, visiškai depolitizuoti dalykai”, – sakė jis.

“Rusijos Federacijos uždavinys – įvykdžius šį projektą (“Nord Stream”), sukurti naują ekonominę situaciją santykiams tarp mūsų šalių, santykiams tarp Rusijos ir Europos Sąjungos”, – sakė valstybės vadovas.

D.Medvedevas pridūrė: “Jeigu aprūpinimo energija šaltinių diversifikavimas Europoje, garantuotas energetikos išteklių tiekimas iš Rusijos – tai politika, tada tai politinis projektas. Bet aš manau, kad tai tas atvejis, kai mes veikiame abipusio suinteresuotumo pagrindu”.

“Čia nėra ypatingos politikos ta prasme, kad tai abipusiškai susiję dalykai. Bet čia yra politikos, atsižvelgiant į tai, kad tai didelis projektas, kuriam reikia ne vienos valstybės politinio sutikimo”, – sakė jis.

Baltijos jūros dugnu tiesiamas 7,4 mlrd. eurų kainuosiantis 1 224 kilometrų ilgio “Nord Stream” vamzdynas sujungs Rusijos Vyborgo miestą su Vokietijos Greifsvaldu. Jis eis Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritoriniais vandenimis.

Pirmajame etape numatoma nutiesti dujotiekį, kurio pralaidumas bus 27,5 mlrd. kubinių metrų per metus. Jį numatoma atiduoti naudoti 2011 metais. Nutiesus antrąją atšaką, dujotiekio pralaidumas pasieks 55 mlrd. kubinių metrų per metus.

Ketvirtadalis Europoje suvartojamų dujų patiekiama iš Rusijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...