2011 Birželio 25

Niujorko valstijoje legalizuotos gėjų vedybos

veidas.lt

 

BFL

Niujorko valstijos gubernatorius Endrius Kuomas pasirašė įstatymą, kuris leidžia vienos lyties asmenų vedybas šioje valstijoje ir laikomas svaria pergale už gėjų teises, kai šalyje artėja 2012 metais rengiami prezidento ir Kongreso rinkimai.

Niujorkas tampa šeštąja valstija, kurioje leidžiama registruoti tos pačios lyties asmenų santuoką. Valstijos senatoriai penktadienį vakare 33 balsais “už” ir 29-iais “prieš” patvirtino santuokos lygybės įstatymą, kuris įsigalios po 30 dienų.

Gėjų vedybos JAV draudžiamos 39 valstijose.

“Šis balsavimas pasiųs žinią per visą šalį. Štai taip reikia veikti dabar, ir tai pasiekiama; tai jau nebe svajonė ar siekis. Manau, greitai pamatysime tikrą revoliuciją, – kalbėjo spaudos konferencijoje A.Cuomo, eidamas gubernatoriaus pareigas pirmuosius metus. – Mes pasiekėme naują socialinio teisingumo lygį”.

Tos pačios lyties asmenys galės tuoktis Niujorko valstijoje, bet šis įstatymas neįpareigoja religinių institucijų atlikti santuokos patvirtinimo apeigas.

Niujorko katalikų vyskupai pareiškė esą “didžiai nusivylę ir sunerimę” dėl šio įstatymo priėmimo.

“Mes visuomet elgiamės su savo homoseksualiais broliais ir seserimis pagarbiai, oriai ir su meile. Tačiau mes griežtai tvirtiname, jog santuoka yra tik vyro ir moters sąjunga”, – sakoma Niujorko valstijos Katalikų konferencijos pareiškime.

Niujorko meras Maiklas Blumbergas, užtariantis gėjus ir pastaruoju metu spaudęs įstatymų leidėjus pritari tokioms santuokoms, pasakė, kad dabartinis balsavimas yra “istorinis triumfas už lygybę ir laisvę”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...