- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Niujorko valstijoje legalizuotos gėjų vedybos

Autorius: veidas.lt | 2011 06 25 @ 12:00 | Užsienis | No Comments

 

BFL

Niujorko valstijos gubernatorius Endrius Kuomas pasirašė įstatymą, kuris leidžia vienos lyties asmenų vedybas šioje valstijoje ir laikomas svaria pergale už gėjų teises, kai šalyje artėja 2012 metais rengiami prezidento ir Kongreso rinkimai.

Niujorkas tampa šeštąja valstija, kurioje leidžiama registruoti tos pačios lyties asmenų santuoką. Valstijos senatoriai penktadienį vakare 33 balsais “už” ir 29-iais “prieš” patvirtino santuokos lygybės įstatymą, kuris įsigalios po 30 dienų.

Gėjų vedybos JAV draudžiamos 39 valstijose.

“Šis balsavimas pasiųs žinią per visą šalį. Štai taip reikia veikti dabar, ir tai pasiekiama; tai jau nebe svajonė ar siekis. Manau, greitai pamatysime tikrą revoliuciją, – kalbėjo spaudos konferencijoje A.Cuomo, eidamas gubernatoriaus pareigas pirmuosius metus. – Mes pasiekėme naują socialinio teisingumo lygį”.

Tos pačios lyties asmenys galės tuoktis Niujorko valstijoje, bet šis įstatymas neįpareigoja religinių institucijų atlikti santuokos patvirtinimo apeigas.

Niujorko katalikų vyskupai pareiškė esą “didžiai nusivylę ir sunerimę” dėl šio įstatymo priėmimo.

“Mes visuomet elgiamės su savo homoseksualiais broliais ir seserimis pagarbiai, oriai ir su meile. Tačiau mes griežtai tvirtiname, jog santuoka yra tik vyro ir moters sąjunga”, – sakoma Niujorko valstijos Katalikų konferencijos pareiškime.

Niujorko meras Maiklas Blumbergas, užtariantis gėjus ir pastaruoju metu spaudęs įstatymų leidėjus pritari tokioms santuokoms, pasakė, kad dabartinis balsavimas yra “istorinis triumfas už lygybę ir laisvę”.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/niujorko-valstijoje-legalizuotos-geju-vedybos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.