2011 Sausio 22

Užsienis

Nevienodai vertinama Blairo apklausa dėl Irako

veidas.lt

Britų laikraščiai šeštadienį nevienodai vertina Tony Blairo (Tonio Blero) pasirodymą per Irako karo tyrimą – vieni kritikuoja buvusį ministrą pirmininką, o kiti rašo, kad jo perspėjimai dėl Irano vis dar galioja.

Penktadienį T.Blairas tyrėjams sakė, jog labai apgailestauja dėl šiame konflikte žuvusių žmonių, bet karių artimieji šiuos jo žodžius palydėjo piktais šūksniais “Per vėlu”.

Per keturias su puse valandos trukusį posėdį T.Blairas taip pat ragino Vakarus panaudoti jėgą, jei tai bus būtina, Irano branduolinėms ambicijoms pažaboti.

“The Independent” rašo, kad pernelyg didelis T.Blairo entuziazmas rodo jo pozicijos Irako klausimu “kvailybę”, ir priduria, kad “pražūtingos pasekmės visiems aiškiai matomos”.

“The Guardian” rašo, kad demonstruodamas “akiplėšiškumą veteranas plėšė pažįstamas melodijas”.

“Tai ne teismo procesas, bet vis dėlto šis tyrimas turi nustatyti, ar buvęs ministras pirmininkas nušlavė tris konkrečius dalykus: tiesą, teisę ir teisingą sprendimų priėmimą. Iš tų trijų ponas Blairas vakar su mažiausia žala išsiteisino dėl paskutiniojo”, – teigiama straipsnyje.

“Daily Mail” teigia, kad tai buvo, “kaip ir manyta, nugludintas, slidus” pasirodymas, pilnas “save teisinančių skambių frazių”.

“Ponas Blairas slapta susitarė kariauti Irako karą, o tada melavo, apgaudinėjo ir manipuliavo, kad jį sukeltų. Iki pat šios dienos jo veiksmai slegia nacionalinę sąžinę”, – rašo šis laikraštis.

“The Sun” tvirtina, kad “niekas taip neskaldo Britanijos, kaip mūsų dalyvavimas šiame kare su bloguoju Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) režimu”.

“Tačiau buvęs ministras pirmininkas įtikinamai įrodinėjo, kad (reikia) imtis veiksmų prieš vieną blogiausių, kokius tik yra matęs pasaulis, režimų, kuriam vadovavo vyras, išžudęs šimtus tūkstančių savo paties žmonių. Ekstremizmo negalima “sutvarkyti”, – rašo šis bulvarinis leidinys.

“The Daily Telegraph” pažymi: “Toks nepailstantis yra šis choras, kad visuomenė nebebando klausytis to, ką jis turi pasakyti, tardama, kad visa tai yra gražiakalbis teisinimasis”.

Tačiau šis laikraštis priduria, kad T.Blairo perspėjimai dėl Irano buvo pagrįsti “daug patikimesne informacija nei ta, kuri buvo prieinama dėl Saddamo Irako”. Patinka jis ar ne, jo nuomonė “turėtų pelnyti mūsų dėmesį” ir jis, “pasirodo, yra teisus dėl Irano”.

“The Times” apžvalgų autorė Ann Treneman (En Treneman) sakė, kad T.Blairo apgailestavimas dėl prarastų gyvybių, išsakytas žuvusių karių artimųjų akivaizdoje, atrodė “kaip tam tikras atsiskaitymas”. “Taip, netobulas ir netvarkingas. Tikrai disfunkcinis. Bet vis dėlto atsiskaitymas”, – priduria ji.

“Daily Mirror” pažymi, kad šis tyrimas nepakeis niekieno nuomonės, ir vadina T.Blairą politiku, turėjusiu gerų ketinimų ir padariusiu katastrofišką klaidą.

“Daily Express” taip pat vadina šį tyrimą beprasmišku. “Dabar visi jau turbūt turi nusistovėjusią nuomonę. Blairas neabejotinai smarkiai išpūtė reikalą dėl manymo, kad Saddamas turėjo masinio naikinimo ginklų. Lygiai taip pat visada buvo argumentų pašalinti monstrą žmogaus teisių pagrindu ir laikytis arti Amerikos”, – rašo šis laikraštis.

“Pasirodė, kad neigiami dalykai smarkiai nusvėrė teigiamus. Tai tikrai viskas, ką visiems reikia žinoti”, – priduriama straipsnyje.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...