2011 Sausio 13

Verslas

Nesinadoja kreditų draudimu

veidas.lt

Ūkio ministerija siūlo, kad valstybės garantijų dėl eksporto kreditų draudimo teikimo schema galiotų ir šiais metais, nors pernai ji iš esmės realios naudos nedavė – valstybės garantijomis pasinaudojo tik “Agaras” ir Panevėžio “Linas”.

Kreditų draudimo specialistai ragina aktyviau populiarinti šį mechanizmą ir paskatinti prie programos prisijungti daugiau kreditų draudimo bendrovių, nes dabar “Investicijų ir verslo garantas” (“Invega”) sutartį yra pasirašęs tik su įmone “Atradius Credit Insurance”, ketvirtadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

Bendrovės “Kreditų draudimo brokeris” generalinis direktorius Audrius Rosinas teigė, kad didelį teigiamą postūmį valstybės garantijų dėl eksporto draudimo sistemai duotų Lietuvos rinkoje veikiančios kreditų draudimo įmonės “Coface” prisijungimas.

“Invega” arba Ūkio ministerija turėtų parodyti daugiau iniciatyvos kalbėdama su “Coface”, kad ši bendrovė taip pat prisijungtų ir dalyvautų. Šiandien, dirbant tik su “Atradius”, vargu ar ta paramos sistema yra efektyvi”, – tvirtino A.Rosinas.

“Invegos” projektų vadybininkas Gintaras Ūselis pripažįsta, kad Valstybės garantijų dėl eksporto kreditų draudimo teikimo schema pernai buksavo, tačiau teigia, jog šiemet verslas labiau domisi minėta pagalbos priemone.

“Sausis dar tik įpusėjo, o paklausimų sulaukėme daugiau nei per visą pusmetį praėjusiais metais. Tikslaus skaičiaus negalėčiau pasakyti. Nežinia ar visi besidomintys tikrai pasinaudotų programa, jei ji būtų pratęsta. Tačiau, panašu, kad verslui ji aktualesnė”, – sakė G.Ūselis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...