2011 Liepos 23

Nesileiskite apakinami saulės

veidas.lt

"Veido" archyvas

Ar gali saulės spinduliai kelti grėsmę vairuotojams? Duomenys iš Didžiosios Britanijos atskleidė, jog eismo įvykiuose, kurių priežastis – saulės spinduliai, sunkius sužeidimus patiria daugiau žmonių, negu avarijose, kilusiose dėl nepalankių oro sąlygų ar akinančios kitų transporto priemonių šviesos kartu sudėjus*. Didžiausia rizika būti apakintiems saulės yra anksti ryte bei prieš sutemas – tada, kai saulė yra netoli horizonto linijos.

„Jei lyjant ar esant kitoms nepalankioms oro sąlygoms vairuotojai paprastai yra linkę sumažinti greitį ir stengiasi vairuoti atsargiau, tai apie intensyvios saulės šviesos keliamą pavojų jie dažnai net nesusimąsto,“ – sako „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius. – „Esant tokioms sąlygoms patartina laikytis didesnio atstumo nuo priešais važiuojančio automobilio.“

Kai saulė yra netoli horizonto linijos, skydelių nuo saulės gali nepakakti apsisaugoti nuo akinančios šviesos, kadangi saulės spinduliai krenta žemiau jų. Dėl šios priežasties, pravartu visada po ranka turėti akinius nuo saulės, pageidautina, su poliarizuotais lęšiais, kurie padeda sumažinti akinantį saulės šviesos efektą. Be to, reikėtų pasirūpinti, kad priekinis stiklas visada būtų švarus, nes purvas išskaido šviesą ir padidina akinantį spindesį. Priekinį automobilio stiklą reikėtų nuplauti iš abiejų pusių, o po to sausai nušluostyti, kad neliktų dėmių ar dryžių.

Akinantį spindesį nebūtinai sukelia tiesiogiai krentantys saulės spinduliai. Šviesa gali atsispindėti nuo kitų transporto priemonių, stiklinių pastatų ar vandens paviršiaus. „Jei po lietaus ant kelio yra vandens klanai ir intensyviai šviečia saulė, reikėtų būti atsargesniais. Šis patarimas galioja ir važiuojant greta vandens telkinių“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Jei negalite deramai matyti, nors ir naudojate skydelius arba akinius nuo saulės, turėtumėte sulėtinti automobilio greitį ir atidžiau apsidairyti, nes dėl akinančios šviesos galite nepastebėti kitų automobilių arba pėsčiųjų. „Reikėtų prisiminti, kad kiti vairuotojai taip pat gali būti apakinti, todėl turėtumėme susikoncentruoti ir ypač atidžiai rikiuotis į kitą eismo juostą ar įvažiuoti į sankryžas“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai. – „Jei vis tik saulė apakina, nereikėtų staigiai stabdyti, nes vairuotojas, esantis už jūsų, neturės pakankamai laiko sureaguoti, o tai gali sukelti avariją.“

Tikimybė būti apakintam saulės spindulių yra labai individualus dalykas. Jautresni akinančiai šviesai yra vyrai virš 45 ir moterys virš 35 metų amžiaus**. Žmonės, kurių akys yra ypač jautrios ar tie, kuriems buvo atlikti invaziniai akių tyrimai ar akių operacija, turėtų būti ypatingai atsargūs.

Keli naudingi patarimai:

Naudokitės skydeliais nuo saulės;
Stenkitės nenaudoti tokių produktų, kurie padarytų automobilio kėbulą itin žvilgantį;
Palaikykite priekinio automobilio stiklo švarą iš abiejų pusių ir pasirūpinkite, kad automobilyje visada būtų langų plovimo skysčio;
Jei saulė labai intensyvi, pasistenkite suplanuoti savo kelią taip, kad galėtumėte išvengti važiavimo prieš saulę;
Dėvėkite akinius nuo saulės – pageidautina su poliarizuotais lęšiais;
Jei įtariate, kad saulė gali apakinti, būkite atidesni ir padidinkite atstumą tarp automobilių.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...