2011 Kovo 26

Japonija

Nerimas dėl spinduliuotės plitimo iš Japonijos stiprėja

veidas.lt

Nuogąstavimai, kad iš avariją patyrusios Fukušimos I-osios elektrinės Japonijoje sklindanti jonizuojanti spinduliuotė gali išplisti pasaulyje, vis labiau stiprėja – penktadienį Kinijoje į ligoninę paguldyti du japonai, kuriems nustatytas padidintas spinduliuotės lygis.

Pasak Kinijos muitininkų, išmatuotas spinduliuotės lygis, sklindantis nuo vienos japonų poros Usio oro uoste Kinijos rytuose, buvo gerokai didesnis už leistiną. Vis dėlto, greta jų buvusiems žmonėms toks lygis nelaikomas pavojingu.

AFP

Iki šiol padidintas spinduliuotės lygis Japonijoje buvo nustatytas tik Fukušimos reaktorių zonoje avarijos likvidavimo darbus dirbusiems žmonėms.

Avarijos ištiktoje elektrinėje jau padirbėjo apie 700 inžinierių. Ketvirtadienį keturi gelbėtojai gavo nemažas spinduliuotės dozes, kai mėgino nutiesti elektros kabelį iki vieno reaktorių. Mat, jiems teko stovėti radioaktyviomis medžiagomis užterštame vandenyje. Du šio incidento dalyviai nuvežti į ligoninę, nes įtartas spinduliuotės sukeltas nudegimas.

Avarija Fukušimos atominėje elektrinėje gali virsti didžiausia branduoline katastrofa po 1986 metų, kai sprogo reaktorius Černobylio elektrinėje.

Radionuklidai iš šios elektrinės jau pasiekė Islandiją, nors ir tvirtinama, jog ten jų koncentracijos yra labai mažos.

Lenkijoje, kaip praneša šios šalies naujienų agentūra PAP, taip pat pastebėta radioaktyviųjų medžiagų, tarp jų jodo 131.

Lenkijos atomistikos agentūra nurodo, jog tai Japonijoje įvykusios avarijos atominėje elektrinėje po žemės drebėjimo ir cunamio bangos padariniai. Tačiau ji pabrėžia, jog nustatytas radioaktyvios medžiagos kiekis žmogaus sveikatai pavojaus nekelia ir todėl Lenkijos gyventojams nėra reikalo vartoti jodą.

Fukušimos I-ojoje elektrinėje du reaktoriai iš šešių jau laikomi saugiais, nes jie buvo sustabdyti ir ataušinti. Tuo tarpu likusieji keturi lieka nestabilūs – iš reaktorių blokų kyla dūmai, garai, inžinieriai stengiasi paleisti per žemės drebėjimą ir cunamį sugadintą jų aušinimo sistemą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...