2011 Kovo 14

Žemės drebėjimas

Į atmosfera gali patekti radiacija

veidas.lt

Sprogimai Japonijoje žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotos Fukušima Daijiči (Fukušimos pirmosios) atominės elektrinės pirmajame ir trečiajame reaktoriuose galėjo sunaikinti sistemą, kuri kliudo radioaktyvioms medžiagoms patekti į atmosferą, pareiškė japonų inžinierius Masashi Goto (Masašis Goto), projektavęs branduolinių reaktorių kuro strypus šioje atominėje elektrinėje.

Pasak BBC pranešimo, M.Goto pareiškė, kad Fukušimos pirmosios atominės elektrinės reaktoriai iš pat pradžių nebuvo suprojektuoti, kad atlaikytų stiprius žemės drebėjimus ir cunamį. M.Goto pažymėjo, kad kompanija “Toshiba”, stačiusi atominę elektrinę, žinojo apie šį trūkumą.

Ekspertas pažymėjo, kad viename iš reaktorių naudojamas maišytas urano ir plutonio kuras. Dėl to per stiprų sprogimą radiacija pasklinda po dvigubai didesnę teritoriją, nei tuo atveju, kai naudojamas “įprastas” branduolinis kuras.

M.Goto spėja, kad Fukušimos 1-osios atominės elektrinės likimas paaiškės per artimiausias paras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...