2010 Gruodžio 13

Rusija

Neramumais Maskvoje siekiama įžiebti tautinę nesantaiką

veidas.lt

Asmenims, organizavusiems riaušes Maskvos Maniežo aikštėje, nerūpi Rusijos likimas, jos dabartis ir ateitis, pareiškė Čečėnijos respublikos vadovas Ramzanas Kadyrovas, pirmadienį atsakinėdamas į žurnalistų klausimus Grozne.

“Esu įsitikinęs, kad kažkokios destruktyvios, griaunančios jėgos sukėlė neramumus ir pakurstė minią, kuri puolė mušti kaukaziečius ir atvykėlius iš Azijos. Bet kuri šalis, kurioje gyvena dešimtys tautų, gali uždusti nuo etninių ir rasinių konfliktų. Rusijos priešai tai puikiai žino. Nepavyko valstybės sužlugdyti karais ir teroru šalies pietuose, dabar pasirinkti nauji būdai”, – sakė R.Kadyrovas.

Jis pažymėjo, kad “chuliganai, per riaušes mušę ir pjaustę neslaviškos išvaizdos piliečius, buvo provokatoriai, o ne sirgaliai”, – sakė Čečėnijos vadovas, atkreipdamas dėmesį, kad futbolo klubo “Spartak” sirgaliai nebūtų galėję parodyti tokio žiaurumo.

Pasak jo, “rusų tauta stipri savo atvirumu, ji nekonfliktiška, apdovanota didžiuliais dvasiniais pajėgumais, turi turtingą kultūrą, ir jai nebūdinga rengti pogromus, vadovaujantis nacionaliniais bruožais”.

“Taip, ne visiems patinka, kad Rusija tampa didžia valstybe, valstybe, su kurią turi skaitytis šio pasaulio galingieji. Ir jie (tos jėgos) sumanė įžiebti tautinę nesantaiką, puikiai suvokdami, kad tokie konfliktai daugeliui dešimtmečių gali panardinti šalį į chaosą, tragedijas, kraują”, – pažymėjo R.Kadyrovas.

Jis priminė, kad “Kaukazas – ta pati Rusija”, pridurdamas, kad regiono gyventojai remia ryžtingas teisėtvarkos organų priemones tvarkai palaikyti.

R.Kadyrovas įsitikinęs, kad “būtina įvesti griežtą tvarką dėl traumuojančių ginklų nešiojimo ir saugojimo”.

“Koks skirtumas, kaip vadinamas pistoletas – traumuojančiu ar koviniu, jeigu juo galim nužudyti žmogų”, – sakė jis, pabrėždamas, kad yra priešininkas masinio ginklų pardavimo gyventojams. Jis paragino Valstybės Dūmą atkreipti dėmesį į šią problemą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...