2011 Kovo 01

Čečenija

Medvedevas pasiūlė palikti Kadyrovą Čečėnijos vadovo poste

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasiūlė perrinkti Ramzaną Kadyrovą Čečėnijos vadovu.

Tarp tų, kuriuos siūlė “Vieningoji Rusija” į Čečėnijos vadovo postą, buvo ir Grozno municipalinio rajono vadovas Šaidas Žamaldajevas ir Grozno meras Muslimas Chučijevas.

R.Kadyrovas tikisi per antrąją kadenciją Čečėnijoje sunaikinti visus kovotojus ir pritraukti investicijų į respublikos ekonomiką.

“Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas nusprendė mano kandidatūrą į respublikos vadovo postą teikti tvirtinti Čečėnijos respublikos parlamentui. Šį pasitikėjimą vertinu su ypatinga atsakomybe”, – pirmadienį agentūrai “Interfax” kalbėjo R.Kadyrovas.

“Noriu patikinti visus, kad pagrindiniu savo uždaviniu laikau visišką neteisėtų ginkluotų formuočių likučių likvidavimą, taip pat sieksiu pašalinti visas priežastis, kurios prisideda prie ekstremizmo, vahabizmo ir banditizmo atsiradimo”, – sakė R.Kadyrovas.

“Esu tvirtai įsitikinęs, kad su tuo blogiu mes visi, Rusijos piliečiai, turime kovoti drauge. Žmogus, planuojantis blogus darbus, turi būti izoliuotas nuo visuomenės, jeigu priešinsis – neutralizuotas, nesvarbu, kur gyventų ar kas būtų”, – pažymėjo jis.

R.Kadyrovas pažymėjo, kad “taip pat nori iš esmės pakeisti ekonominius Čečėnijos respublikos rodiklius”.

Jis pažymėjo, kad “mes visi norime, kad Čečėnijos respublika taptų patraukliu visiems Rusijos regionu, į kurį norėtų atvykti, gyventi ir dirbti aukštos klasės specialistai. Tvirtai pareiškiu, kad tam sąlygos bus sukurtos”.

Pirmadienį Rusijos prezidentas D.Medvedevas apsisprendė dėl kandidatūrų į keturių Rusijos regionų vadovų postus.

Į Čečėnijos respublikos vadovo postą pasiūlyta R.Kadyrovo kandidatūra. Į Kamčiatkos krašto, Uljanovo srities ir Karačiajų Čerkesijos vadovų postus atitinkamai pasiūlytos Vladimiro Iliuchino, Sergejaus Morozovo ir Rašido Temrezovo kandidatūros. Kandidatūros į Čiuvašijos respublikos ir Uljanovo srities vadovų postus buvo pasiūlytos prezidentui vasario 21 dieną per susitikimą su “Vieningosios Rusijos” vadovybę Sočyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...