2014 Liepos 28

Audrius Bačiulis

Nėra lengva pradėti karą su branduoline valstybe

veidas.lt


Virš Rusijos remiamų insurgentų kontroliuojamos Rytų Ukrainos teritorijos numuštas Malaizijos oro linijų lėktuvas, kuriame žuvo 298 žmonės, daugiausia Europos Sąjungos piliečiai, pastatė pasaulį ties karo su branduoline valstybe slenksčiu, bet Amerikos įsitraukimo į karą dar nelaukiama.

Vieno amerikiečio žūtis – dar ne pagrindas pradėti karą su Rusija, kuri, kad ir kaip žiūrėsi, yra branduolinė valstybė. Tokį sprendimą penktadienio pavakarę priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama, nors tiek iš jo paties, tiek iš kitų Amerikos pareigūnų pasisakymų akivaizdu, kad abejonių, kas kaltas dėl Malaizijos lainerio ir 298 žmonių žūties, jie neturi.
Kai paaiškėjo, kad pirminiai pranešimai, esą virš Donbaso priešlėktuvine raketa numuštame Malaizijos laineryje žuvo net 23 JAV piliečiai, nepasitvirtina, daugelio didžiųjų valstybių sostinėse atsidūsta su palengvėjimu: prezidentui B.Obamai nereikėjo spręsti, kaip apie Ukrainos ir Rusijos pasienyje įvykusią tragediją pranešti amerikiečiams. Visi žino, kas pasaulyje nutinka po to, kai JAV prezidentas paskelbia, kad kažkur kažkas sąmoningai ir tikslingai nužudė dvi dešimtis amerikiečių: išgirdęs tokį pranešimą, JAV strateginius bombonešius prižiūrintis personalas be atskiros komandos pradeda priešskrydinį patikrinimą, nes visi žino, kad komanda bus.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 292014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (8)

 1. marta marta rašo:

  niekas už tas žinutes nieko nemokės, nes ir taip ,matosi, kad Bačiulio “žinių agentūra” nė velnio nežino. Apie tai, kad Putino separatistai aiškiai perlenkė lazdą ir kad Putinas gerokai susijaudinęs ir išsigamdęs tą naktį skambino Kameronui, Merkel ir Prancūzų Prezidentui, bei vidury nakties – pusę dvejų kreipėsi neva “į autą”, bet iš tikrųjų tai Vakarų visuomenę labai gražiai aprašė mano bendramintė Latynina Novaja Gazeta. Ir visus kitus jos straipsnius ten galima skaityt visai nemokamai.

  Tad nerieskit nosies, nes jūs jokie žinovai, jokie politologai – bet kuris skaitytojas žino kgalimai kur kas daugiau, jei skaito ne vien lietuvių kalba. . Aplamai vargu ar Lietuvoje tokių yra.

  Ilarionovas (lzinios lt) mano kad raketa buvo paleista iš Rusijos, o ne iš separatistų ir kad būtent šis lėktuvas buvo apsirinktas , nors ta trasa skradė dar apie 40, nes tai buvo kerštas Nyderlandams už tai, kad nepriėmė Putino, už tai kad teisė Jukos…
  Bet ir tai nonsensas, žinant kad Izraelio nepripažino Malaizuija, kad siūlo jį paduot į tarptautinį teismą už Gazą, kad…

  The country has also remained attractive to gangsters because “Israel is good for money laundering,” explained Leder. Under Israeli law, banks can accept large cash deposits with no questions asked. In one instance, a corrupt ex-deputy prime minister of Ukraine smuggled $300 mil­lion of illicit cash into Israel in several suitcases, and deposited it into a bank, as Israeli Minister of National Security Moshe Shahal told a gathering of intelligence heads in June 1996. “I’ve watched Russian mobsters exchange suitcases full of cash out in the open at the Dan Hotel’s swimming pool,” laughed an American underworld crime figure. “Israel is a country that encourages people to come and invest money,” said Leder. “There is no mecha­nism to check the origin of the money.”
  Israeli police officials estimate that Russian mobsters have poured more than $4 billion of dirty money into Israel’s economy, though some estimates range as high as $20 billion. They have purchased factories, insurance com­panies, and a bank. They tried to buy the now defunct, pro-Labor Party Davar daily newspaper, and the pro-Likud Maariv, the nation’s second largest newspaper. They have even put together a koopa, or a pool of money, for bribes and other forms of mutual support. One of Leder’s greatest fears is that the Russians will compromise Israel’s security by buying companies that work for the military-industrial complex. The mobsters, in fact, attempted to purchase a gas and oil company that maintains strategic reserves for Israel’s military. “They could go to the stock market and buy a company that’s running communications in the mili­tary sector,” he complains.(R.I.Friedman.” Red Mafiya Jewish or Russian Mafia?”

 2. Esmė Esmė rašo:

  Čia tinkluose masiškai siautėja ruskių šnipai.Prisidengę lietuviškais slapyvardžiais ivanovai,petrovai,sidorovai,provokuoja,dezinformuoja,varo gorilų Kremliaus putinų melą..

 3. hm hm rašo:

  Kubilo patarejas, irgi kubilius…-beviltiskas!

 4. jankis jankis rašo:

  pederaste bačiuli,tu pradėsi karą tik su savo debile boba,o nuo tikrų vyrų visą laiką gausi į dantis,kaip ir tavo žudikai amerikos banditai

 5. jankis jankis rašo:

  čia taipat yra ir fašistinių pedofilų,bet tai ką dabar daryt,kai pagausim,tai iškarsim

 6. Vytas Vytas rašo:

  Reikia, kad JAV duotų ginklų Ukrainai, tuomet ateis greitas galas rusams.

 7. Povilas Povilas rašo:

  Hm, janki! jus net nesuprantat, kokią meškos paslauga darot visai rusijai. Jus demonstruojat baisią antikulturą, neapykantą, agresiją. Jeigu rusiją atstovauja tokie kaip jus, tai rusijai tikrai gresia visu pirma moralinis bankrotas.

 8. to povilas to povilas rašo:

  megsti isgerti?
  O del rasinio temos, tai pradzia tuti buti tokia: buti pirmiems ir taikliems, na ir kad mazai nepasirodytu. Nera ko laukti. Kas per oportunistine “strategija”, laukiu kol puls….ir tik tada! taip jie puls, tagi reikia smogti pirmiems. rusija, tai gnomas, kuris apsirijes naftiniu grybu vazduojasi dizdziule, uteleta meska.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...