2011 Birželio 10

Nepriims NATO sąlygų dėl PRG

veidas.lt

Scanpix

Rusija jau pasirengusi kompleksiniam kariniam-techniniam atsakui, jeigu NATO neduos rimtų garantijų, kad priešraketinė gynyba nenukreipta prieš Rusijos strateginius interesus.

“Tai toks katarsis, prasidedantis derybų scenarijuje, kai partneriai suraukia antakius ir daro šaltą veidą”, – pareiškė agentūrai “Interfax” penktadienį Tarpžinybės darbo grupės prie Rusijos prezidento sąveikos su NATO klausimams vadovas Dmitrijus Rogozinas, komentuodamas Aljanso poziciją derybose su Rusija dėl priešraketinės gynybos.

“Aš tik noriu pasakyti, kad mes į šią mimiką nereaguosime nė vienu savo veido raumens judesiu, nes mes nesirengiame priimti jų sąlygų ir jau esame pasirengę kompleksiniam kariniam-techniniam atsakui, jeigu mes neturėsime jų duotų rimtų garantijų”, – pabrėžė D. Rogozinas, kuris taip pat yra Rusijos nuolatinis atstovas prie NATO.

Maskva primygtinai reikalauja iš JAV ir NATO juridiškai įpareigojančių garantijų, kad PRG nenukreipta prieš Rusiją.

Aljansas atsisako duoti tokias garantijas, taip pat atmeta Rusijos siūlymą steigti bendrą Europos PRG, primygtinai teigdamas, kad turi likti dvi atskiros sistemos.

“Mes matome, pasakysiu atvirai, nuogąstaudami, kaip štai ši tuštuma, susidariusi faktiškai mūsų partneriams atsisakius dabartiniame etape duoti mums juridiškai įpareigojančias garantijas, kad kuriama PRG sistema nenukreipta prieš Rusijos strateginius interesus, užpildoma JAV praktiniais veiksmais kurti priešraketinę gynybą Europoje”, – pabrėžė D. Rogozinas.

“Štai šiuo metu Juodojoje jūroje yra Amerikos kreiseris “Monterrey”, apginkluotas valdomos raketinės ugnies sistema, ir platforma “Aegis”, kuri iš esmės yra specializuota priešraketinės gynybos sistema. Šios sistemos veikimo nuotolis, jeigu laivas priplauks prie Rusijos krantų, toks, kad ji aprėps didelę dalį Rusijos teritorijos”, – pažymėjo jis.

“Todėl stacionarios JAV PRG bazės steigimas Rumunijoje, o dabar dar ir laivų, turinčių galimybę veikti, taip pat ir jūrų bazavimo sparnuotosiomis raketomis, kurių veikimo nuotolis išeina toli už Juodosios jūros ribų ir aprėpia ne tik akvatoriją, bet ir dalį Rusijos federacijos teritorijos, – visa tai rodo, kad JAV, kaip tas Vasia, klauso ir ėda, ir nereaguoja į natūraliai partnerystės logiką atitinkančius raginimus paaiškinti tokio pobūdžio veiksmų priežastis ir kryptis”, – pareiškė D. Rogozinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...