2011 Balandžio 15

Politika

Neprieštarauja pensinio amžiaus iliginimui

veidas.lt

Norėdami kuo labiau atitolinti būtinybę didinti mokesčius, darbdaviai neprieštarauja pensinio amžiaus liginimui, bet neslepia, kad tai mažins darbo našumą, todėl jau šiandien kalba tiek apie darbo vietų subsidijas, tiek apie lankstesnius darbo santykius.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas sako, kad pensinio amžiaus liginimas išspręs apie trečdalį “Sodros” problemų.

Įmonių vadovai atkreipia dėmesį, kad daugumos vyresnio amžiaus žmonių darbas yra brangesnis ir ne toks efektyvus kaip jaunimo, o tai reiškia menkesnį darbo našumą ir mažesnį įmonių konkurencingumą, penktadienį rašo “Verslo žinios”.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras sako, kad dabar svarbiausia pertvarkyti pensijų sistemą ir tik vėliau bus galima galvoti, kaip paskatinti žmones kuo ilgiau dirbti.

Koks efektas bus pasiektas ateityje dėl pensinio amžiaus ilginimo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija žada informuoti.

Vandentvarkos objektų statybos, šilumos tiekimo bendrovės “Požeminiai darbai” generalinis direktorius Raimondas Baikštys skaičiuoja, kad iš 150 darbuotojų kolektyvo šiuo metu vos 3 yra sulaukę pensinio amžiaus.

Pasak jo, kai žmogui sukanka 60 ar 62 metai, perkvalifikuoti tokį darbuotoją sudėtinga, o pasiūlyti kitą darbą įmonėje ne visuomet įmanoma, todėl išeitis viena – valstybė turėtų subsidijuoti tokią darbo vietą, o solidaus amžiaus žmogus galėtų dirbti ne visą darbo laiką.

Tokios subsidijos, anot įmonių vadovų, kompensuotų sumenkusį darbo našumą ne tik ten, kur daug fizinio darbo, bet ir ten, kur reikia gero regėjimo ar dėmesio koncentracijos.

Tekstilės gamybos bendrovės “Omniteksas” pirkimo direktorius ir vienas iš akcininkų Vydas Damalakas pritartų pensinio amžiaus ilginimui, bet pripažįsta nesuprantantis, kaip iki pensijos gyvens tie, kurie neturi darbo ir negali jo susirasti. Todėl pirmiausia, anot jo, Vyriausybė turėtų skatinti naujų darbo vietų kūrimą.

“Darbdaviai turėtų būti skatinami už naujai sukurtą darbo vietą – atleidžiami nuo “Sodros” ar gyventojų pajamų mokesčių, kad ir pusmečiui ar keliems mėnesiams ir taip Vyriausybė nusiimtų nuo pečių pašalpų ir išmokų naštą”, – įsitikinęs verslininkas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. sak sak rašo:

    jai zmonem moketu gera atliginima nereiktu ir ilginimo,o zmones pervirte per 60 metu jau smegenys nebe tos ir jega kitokia (va pasiziurekyt i Lansbergi,sapalioja visokias nesamones ka kalba nesuprasi,nusisneka)ar tokio amziaus dirbti.Brazauskas pasake-kuo maziau liks valstibinio turto tuo daugiau liks jiem pinigu,tai kam mum tokia valstybe jai mes turim juos islaikyti,jai jie nei uz nieka nemoka,paprasciausia zmones apgaudineja ir tiek?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...