2011 Gegužės 27

Nenori atsiskaityti už kanceliarines išlaidas

veidas.lt

BFL

Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai nenori atsiskaityti už kanceliarines išlaidas ir siekia liberalizuoti juos varginantį procesą, rašo “Lietuvos žinios”.

Dzūkijos sostinės politikai, nepatenkinti išmokų už kanceliarines išlaidas kompensavimo tvarka, kai reikia pateikti jas patvirtinančius dokumentus ir pildyti ataskaitas, kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociaciją (LSA).

Kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės tarybos sekretorius Tomas Būdelis, politikų kreipimasis jau apsvarstytas, atlikta ir visų 60 savivaldybių apklausa. Sulaukę galutinių išvadų, LSA nariai kreipsis į Seimą dėl Vietos savivaldos įstatymo pakeitimų.

Kiekvieną mėnesį 27 Alytaus miesto tarybos nariai už kanceliarines išlaidas, dalyvavimą komitetų ir tarybos posėdžiuose iš biudžeto gauna 400-700 litų išmokas. Jų dydis priklauso, kokias pareigas politikas eina: paprasto tarybos nario, komiteto ar komisijos vadovo.

“Kaip galiu tiksliai apskaičiuoti sudeginamų degalų kiekį, jei grįždamas iš tarybos posėdžio užsuku į parduotuvę? Kaip sužinoti, kiek pinigų skiriu už interneto ryšį, jei namie naudojuosi asmeniniu?” – nustatyta tvarka piktinosi tarybos narys Gediminas Daukšys.

Jis – vienas pirmųjų vietos politikų, atsisakiusių išmokų už kanceliarines išlaidas.

Anot G. Daukšio, būtų daug geriau, jei atlikus kiekvienos savivaldybės tarybos narių išlaidų analizę pagal realius poreikius būtų paskirta fiksuota suma pinigų ir nereikėtų rinkti čekių už kiekvieną prekę.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininkui Algimantui Salamakinui Alytaus politikų sukilimas dėl atsiskaitymo tvarkos kelia tik šypseną.

“Seime iš pradžių irgi girdėjome tokią pačią dainelę. Dabar jau antrus metus negirdžiu nė vienos aimanos, kad sunku parengti ataskaitą. O juk Seimo nario veikla dešimt kartų platesnė nei savivaldybės tarybos nario”, – dėstė A. Salamakinas.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Vytautas Kurpuvesas taip pat tvirtino vienareikšmiškai neigiamai vertinantis Alytaus politikų siekį liberalizuoti kanceliarinių išlaidų kompensavimo tvarką. Anot jo, įstatymas numato pareigą atsiskaityti, ir “tuo viskas pasakyta”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...