2011 Kovo 07

Verslas

Nenaujų automobilių prekybininkai pelnus skaičiuos iki liepos

veidas.lt

Nenaujų automobilių pardavėjai trina nuo stovėjimo turguje sušalusias rankas – skirtingai nei ankstesniais metais, nuo sausio pradžios mūsiškių pargabentas pavažinėtas mašinas šluoja kazachai ir baltarusiai.

Prekybininkai net skundžiasi, kad Vakaruose nebespėja rasti tiek automobilių, kiek reikia pirkėjams, pirmadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

Tiesa, niekas nežino, kiek tęsis šis bumas – pirkliai iš tolimų kraštų į tėvynę stengiasi pargabenti kuo daugiau transporto priemonių, nes laukiama, kad liepos 1 dienos didės šių prekių muitai – bent taip numatoma Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano bendros muitų sąjungos norminiuose aktuose.

“Nuo sausio vidurio tęsiasi žvėriškas pirkimas. Prasidėjęs ažiotažas kol kas neslūgsta. Pagrindiniai pirkėjai – baltarusiai ir kazachai. Dauguma mašinų, kurios įvaromos į prekyvietės teritoriją, parduodamos”, – sako bendrovės “Varanas”, administruojančios Kauno automobilių turgų, direktorius Valentinas Naujanis.

Jis sako, kad iš kaimyninių valstybių važiuoja verslininkai, kurie sugeba apeiti muitų sąjungos valstybių reikalavimus -lengvatinėmis sąlygomis nenaujas mašinas įvežti gali tik fiziniai asmenys, bet ne įmonės.

Baltarusiai ir kazachai dėl muitų ieško iki dešimties metų amžiaus automobilių. Tadžikai perka 15 metų ir senesnes transporto priemones.

Šalia kylančio mašinų verslo vietą randa ir kiti verslai – Marijampolės kelionių agentūra “Jotva” keliolika tūkstančių litų investavo į biurą, esantį šalia automobilių turgaus, kuriame aptarnaujami kazachai. Čia parduodami skrydžių bilietai, nakvynė, žmonės gali užsisakyti kelionę iš Rygos oro uosto iki Marijampolės, tvarkomos vizos

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...